Finálový den region Jihozápad U11

Finálový den region Jihozápad U11
11 říj

Domácí tým měl výhodu vítěze základní skupiny, a to na základě čtrnácti výher a pouhých dvou proher od začátku sezóny, to ho nominovalo na první zápas se čtvrtým týmem v tabulce Brewers Klatovy. Od doby, kdy tento klub vstoupil na baseballová hřiště, uběhlo opravdu jen pár let, ale uznání si zaslouží. Hráči jsou zápas od zápasu lepší a je radost s nimi hrát.  Jejich um sice na domácí tým nestačil, ale bojovali statečně až do poslední minuty zápasu a nevypustili ani chvilku hry. Zadáka si s jistotou sobě vlastní odseděl v tomto zápase Luky Chromý a jako parťáky na nadhozu měl nejprve Aleše Humpolce, a pak Matyho Kubáta. Oba nadhazovači odvedli skvělou práci a nepustili do hry příliš mnoho běžců. Ti, co se náhodou dostali na mety, byli zastaveni neprůstřelnou obranou. Utekl pouze jeden běžec. Sokolu se hodně dařilo na pálce, a hlavně pak na metách, tedy spíše na krádežích met, což začíná být oblíbená disciplína celého týmu. Utkání skončilo 9:1 pro domácí a výhra nám zajistila boj o první místo.

Očekávali jsme, že se ve finále setkáme s naším největším sokem v oblasti, týmem Baseball Plzeň. S velkým překvapením jsme se však brzy dozvěděli, že souhrou několika faktů a událostí Wolfs Domažlice porazili Plzeň a budou tak našimi soupeři. Plzni se pak nepovedl ani druhý zápas proti Brewers a skončila tak na čtvrté pozici za klatovským týmem, který bral bronz.

Začal tedy poslední zápas této party pro letošní rok, a díky odcházejícím hráčům do U13 poslední společný zápas, až do U18. Dříve totiž vzhledem k věkovému rozptylu nemají šanci se sejít komplet na jednom hřišti (omlouvám se za hodně osobní poznámku: „ale budete mi fakt chybět, děcka“). Nástup Sokola byl opatrný, a tak v první směně získal „pouhé“ dva body. Předběhnu událostem a musím napsat, že Ondra Hajný odházel jeden ze svých nejlepších zápasů, Luky Chromý držel lapačku pevně ve strikezóně a obrana šlapala jak dobře namazanej stroj, a tak se po celý zápas soupeřovi nepodařilo ani jednou urvat domácí metu pro sebe. Všichni hlubočtí hráči se snažili na pálce ukázat své maximum a užít si poslední zápas. Výsledkem tak bylo celkem 14 doběhů. Kdyby soupeř nepožádal o zkrácení hry kvůli dlouhé vzdálenosti domu, nějaké body by určitě ještě naskákaly. Konečný výsledek tedy 14:0 pro Sokol Hluboká.

První místo v Jihozápadní oblasti, potvrzení výsledků v průběhu celého roku a troufám si říct, že i navyšování respektu u ostatních týmů.  Tato parta se letos probojovala na osmou pozici v SuperCupu, šestou příčku brala na ČBP U11, třetí místo utržila na Back2School v Praze, čtvrté místo uhrála na ČBP U10 a pátou příčku vybojovala na MČR U11 v Třebíči. Je to parádní výsledek, pomineme-li A tým, tak je to za poslední roky nejúspěšnější tým Hluboké. Jsme v první pětce v ČR a příští rok se budeme snažit pozici obhájit a ideálně i vylepšit. Důležité je, aby děti hra bavila tak jako doposud a užívaly si ji. Od toho tu jsme, od toho to děláme a budeme dělat i dál.

Za realizační tým Michal Kubát

 

Menu