Hlubocký turnaj kadetek – bronzový

Hlubocký turnaj kadetek – bronzový
13 čen

Právo pořádat třetí turnaj Superligy kadetek vyšlo na Hlubokou. Skvělý organizační tým: Láďa, Honza, Aleš a David společně se skupinou rozhodčích zvládli přípravu a realizaci na výbornou.

A jak kadetky? Ty zvládly turnaj nejlépe v letošním roce. Po 4. a 5. místě tentokrát „medailově“. Třetí místo v podobě dvou výher a dvou proher. Sobotní tři zápasy pro domácí tým byly výzvou.

První zápas s Berounem byl vyrovnaný do 3.směny , ale po řadě met zdarma došlo k vystřídání nadhozu, který soupeř pálil a utíkal do trháku. Naše tříbodová korekce již nic nezměnila na vítězství Berouna.

V druhém zápase proti Blansku, šlo vše dle našich představ. První polovina pálkařského pořadí pravidelně stahovala body a obrana hrála zápas čistě bez jediné chyby.

Jediné body soupeř získal po metě zdarma a trefení v kombinaci s druhým těžkým odpalem, který se nepodařilo zkrotit. Výhra 8:2 byla zasloužená. Poslední sobotní zápas s Joudrs Praha byl určen pro lavičku a „kadetky 2023“.

Vnitřní pole tak obsadil „future“ tým, kterému záda kryly nejzkušenější pálkařky v zadním poli. Příděl doběhů se tak očekával, ale i na pálce jsme měli co ukázat.

Poslední a jediný nedělní zápas měl zajímavý průběh, kdo přišel ten se nenudil. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a po základním čase to bylo 8:8.

V nastavené směně druhá polovina pálkařského pořadí zvládla šňůru pěti doběhů, což byl dobrý zaklad do poslední obrany. Tři doběhy soupeře šly na úkor nervozity a netradičního závěru.

Poslední dva outy zahrál střed pole a šlo se slavit. Týmové pojetí obrany a útoku tak ukázalo cestu, kam se směřovat na příští Pohár kadet ČSA v Trutnově.

MVP tohoto turnaje se stala Terezka Koubová: 2x HR, pálkařský průměr 0,800 a skvělá spolupráce s polem z pozice kečra.

Poděkování musí jít i za trenéry, kteří se pravidelně střídali u třetí mety.

Dušan Hanzal

Menu