Hlubocké žákyně na Open poháru ČSA

Hlubocké žákyně na Open poháru ČSA
20 čen

Open pohár ČSA je svátkem a vrcholnou akcí organizovanou ČSA souběžně k turnajům ve všech mládežnických kategoriích. Na letošním poháru se opět podařilo překonat loňský počet účastníků a přijelo 14 týmů z celé republiky a obou lig žákyň.
Týmy se jak je obvykle nejprve utkaly v základní části ve skupinách daných umístěním týmů v předchozích ročnících. Na tým Sokol los vyslal známé soupeře se žraločí zátoky a vedoucí tým superligy žákyň Jourds A.
Sokol nastoupil do turnaje s týmem oslabeným o hráčky a hlavního trenéra bojující paralelně na domácím ČBP U9 baseballu (kde obhájily metodou start-cíl loňské zlato).

Specifické pro náš tým je také, že hrajeme kategorii U13 s hráčkami věku 9-13 let tudíž vlastně s polovinou týmu v kategorii o jednu úroveň výše.
Na hřišti to ale v přímém porovnání se stejně velkými týmy nebylo vůbec znát. Ano, je jasné že výběr Joudrs A sestavěný ze 14. dívek ve věku přesně 13. let a tým Ledenic který se posílil o maximálně povolený počet pick-up hráček 4. byly v základní části nad naše síly.
Na tomto místě je ale třeba dodat že se tyto dva týmy utkaly nakonec ve finále o vítězství kde Joudrs A ani Žraloci nedokázali udolat.

V rozřazovací fázi turnaje se naše děvčata rvala o postup mezi osm nejlepších s Cats Brno, bohužel vyrovnaný zápas se v poslední směně otočil ve prospěch koček z Brna a Sokol tedy pokračoval dál v bojích o 9.-12. místo.

Zde díky soustředěné hře dokázal zvítězit postupně nad pražským Tempem a Spectrem aby se ve výhni nedělního odpoledne mohl postavit na rozžhavené hřiště s umělým povrchem domácímu týmu Joudrs B sestaveným s mladších žákyň (avšak stále starších než našich).
V tomto boji o 9. příčku už byla znát únava ze tří náročných dní na slunci, začátek zápasu se vyvíjel jednoznačně ve prospěch soupeře. V poslední směně se sokolice rozhodly že nechtějí poslední zápas prohrát rozdílem a zařadily raketovou rychlost a dokázaly dorovnat výsledek na 13:9 pro Joudrs.

Nebýt vypršení časového limitu, tak by se zápas ještě mohl vyvíjet velice zajímavě.

Finálním výsledkem je tedy 10. místo (pokud si odmyslíme všech 5 týmu Superligy žákyň tak vlastně 5. místo v „naší lize“).
Na postech za námi zůstaly jak týmy s dlouhou softballovou historií, tak s mnohem větší hráčskou základnou.

Děvčata si zahrála skvělé zápasy s týmy nejvyšší úrovně ve své věkové kategorii a vyzkoušela si, že s ostatními týmy ligy žákyň dokážou hrát vyrovnané zápasy. Pro čtyři z deseti hráček to dokonce byl úplně první turnaj takového rozsahu!

Potvrdili jsme že logo Sokola právem patří na Softballovou mapu ČSA.

Poděkování za skvělé výkony: Lucce Ziegelbauerové, Ádě Trunečkové, Sof(t)ii Salabové, Ladě Borovcové, Káťě Lískovcové, Bece Quirke, Sáře Kroupové, Terce Kovářové, Káje Krejčí a v neposlední řadě také za výpomoc Hladové Hrošici Báře Skučkové

Díky patří i trenérskému triu: Vláďa Salaba, Aleš Truneček, Honza Ziegelbauer.

Menu