Hlubocké U11 se probojovaly do TOP 4 na ČBP v Praze

Hlubocké U11 se probojovaly do TOP 4 na ČBP v Praze
28 čen

Všech 12 týmů bylo rozděleno do 4 skupin po 3, kde první dva postupovaly do horní části tabulky. Od začátku zápasu se nám dařilo držet nad soupeřem malý náskok, který se v poslední směně navýšil na 3:0. Po nuceném střídání nadhozu se naše obrana dostala pod tlak a v dohrávce na chyby dostáváme 4 body a zápas tak prohráváme 3:4.
Těsná prohra nás však nakopla a na Blansko, dalšího soupeře, se vrháme v plné sestavě. Zápas je to nádherný na obou stranách, kdy jsou k vidění krásné zákroky v obraně a útočné odpaly. Nechybí ani těsné rozehry od rozhodčích....V druhé půlce zápasu se Blansko chytá šance a navyšuje náskok na 4:1. My se však nevzdáváme a během jedné směny otáčíme skóre na krásných 8:4, které si udržíme do konce zápasu. Tímto výsledkem si v podstatě zajištujeme postup, nejhůře z druhého místa. Vzájemný zápas mezi Kotlářkou a Blanskem to jen potvrzuje a nakonec se díky vzniklému kolečku stáváme vítězi skupiny. Jako odměna nás čeká večerní zápas české reprezentace proti Španělsku, kde kluci mohou vidět nádherný baseball na úrovni evropské reprezentace :O)

Bohužel se vyplnila předpověď a večer přichází silný déšť, který narušil celý sobotní program, který musel být zrušen.
Tento den tak využíváme k dopolední návštěvě kina, po obědě lehkému tréninku a nakonec se přesouváme na slíbenou lasergame. Ačkoli jsme rozdělení do 3 skupin, hra se nakonec strhne na boj všichni na trenéry a hlavně na Konvu :O)) Jako večerní odměnu jdeme sledovat finále pražského baseballového týdne mezi výběrem USA a španělskou reprezentací. Zápas končí po 7 směnách ve prospěch USA a k vidění byly opět i krásné baseballové momenty.

 Díky změně rozpisu nás v neděli čekal pouze jeden klíčový zápas a to s již nám známým soupeřem Sabat Praha, kterému jsme letos už celkem 3 x podlehli...

 Díky tomu, že máme ušetřené téměř všechny nadhazovače, můžeme do zápasu opět nastoupit s plnou parou. Díky výborným nadhozům Lukáše, se nám daří držet soupeře bez bodu a ujímáme se naopak my vedení 1:0 Ke konci zápasu se však situace mění...po několika dobrých odpalech proložených našimi chybami, soupeř navyšuje na slušných 5:1. Máme před sebou dohrávku zápasu tzn. buď teď nebo nikdy...Začínáme krásným doublem Jirky do zadního pole, následně přijde další hit, drobná chyba ve vnitřním poli zakončená doublem Adry. ....podařilo se nám vyrovnat na fantastických 5:5.
Dle pravidel musí po odehrání základní části přijít extra inning kde se nám podaří zahrát naprosto precizní obrana a jdeme útočit. Zde stačí jediný hit a běžec z druhé mety se dostává domů. Tuto šanci proměnil Lukáš, který na 2 strike odpaluje do zadního pole a my dobíháme pro vítězný bod.

Vyhráváme 6:5 a tím zajištujeme přímý postup na MČR U11.

Odehráli jsme tři krásně těžké zápasy, celý tým to neskutečně spojilo a splnil se nám sen postoupit přímo na MČR.

Vemi rád bych poděkoval celému týmu za krásnou reprezentaci klubu, rodičům za dopravu a pomoc s organizací ubytování včetně stravy a asistentům za celý turnaj.

Za realizační tým HC Ondra Konvik

Menu