Sokol Hluboká porazil v sérii Olympii Blansko 3:0 na zápasy

Sokol Hluboká porazil v sérii Olympii Blansko 3:0 na zápasy
04 čec

Po herní přestávce, v níž Sokol pořádal mezinárodní turnaj desetiletých SUPER CUP, hostil reprezentační soustředění mužů a žen, utkání české reprezentace s výběrem Extraligy v rámci ALL STAR GAME a kdy reprezentace skončila třetí na Pražském baseballovém týdnu, pokračovala o víkendu další utkání nadstavby o Extraligu.   

 

Sokol se ve své třetí sérii utkal s Olympií Blansko a vyhrál všechna tři utkání. Jeho pálkař Martin Mužík si připsal tři homeruny a nadhazovač Billy Parsons odehrál „complete game“ se 17 strike outy!  Sokol tak se sedmi body z osmi utkání vede neúplnou tabulku nadstavby. Do 21. srpna, kdy budou známy dva postupující celky, ho čeká ještě sedmnáct důležitých duelů.

 

Sokol Hluboká  - Olympia Blansko 7:1

První utkání se mělo hrát pod umělým osvětlením sportovně relaxačního areálu na Hluboké v pátek večer, ale příroda byla proti a přívaly deště odsunuly start série na sobotu. Za Sokol zahajoval utkání osmnáctiletý nadhazovač Viktor Sedláček a postupně se rozehříval k velmi dobrému výkonu, za Olympii otevíral její nejzkušenější nadhazovač Štěpán Havlíček. Ten za Sokol v základní části Extraligy několikrát hostoval a hlubocké pálkaře proto velmi dobře zná. Přesto se Sokol ujal vedení, když prvního pálkaře line-upu Matěje Vlacha poslal svým dvoumetovým odpalem pro bod Martin Mužík a naznačil, že tenhle víkend se budou dít věci… I druhý bod Sokola zařídily rychlé nohy a zkušenost Martina Mužíka, kterému se vyplatila krádež mety, a při hitu Matěje Dvořáka přidal druhý doběh. To bylo ve čtvrté směně a utkání bylo stále otevřené, zvlášť když v šesté směně po chybě domácí obrany zařídil první bod Olympie Filip Fabian po odpalu Vojtěcha Pomazala.

 

Pro vysoký počet nadhozů musel dolů Viktor Sedláček, nahradil ho na kopci Kolumbijec Kermin Villa a střídaní jakoby probudilo i pálkaře Sokola v dohrávce šesté směny. Výtečné odpaly předvedli po sobě Martin Mužík a Matěj Dvořák, obsadili mety, pro další bod si doběhl Martin Mužík a po hitu Kamila Mirandy i Matěj Dvořák a bylo to 4:1. V sedmé směně střídal na kopci hostující Štěpána Havlíčka Jiří Grossmann, ale nevyzrál na osmnáctiletého odchovance Sokola Davida Jelínka, který se nenápadně došel pro pátý bod. Pak přišla nádherná chvíle v podání Martina Mužíka a asi nejdelšího homerunu, jaký jsme v poslední době na Hluboké viděli. Martin ranou do korun stromů na břehu Vltavy předvedl první ze svých tří sobotních homerunů! Konečný sedmý bod pro Sokol zařídil Venezuelan Kelvis Alexandr Palma Fernandez, který si jako nadhazovač s chutí zahrál i v útoku, po hitu aktivního Davida Jelínka, kterému post mezi nejzkušenějšími pálkaři Sokola dával křídla…       

      

Sokol Hluboká – Olympia Blansko 12:11

 

Druhý sobotní duel na Hluboké byl oproti tomu prvnímu plný zvratů, trval více než tři hodiny a byl otevřený až do poslední deváté směny. Trenér Sokola Michal Kapr v něm dal prostor mladým hlubockým nadhazovačům. Protočil dvacetiletého Petra Vojtu, který dobře odházel čtyři směny, stejně starého Patricka Neubauera a osmnáctiletého Michala Maláta a po nich utkání zavíral Kelvis Alexander Palma Fernandez. Olympia protočila tři nadhazovače a důvod této přehlídky nadhazovačů je při pohledu na celkové skóre 12:11 celkem jasný – byl to duel, kdy se výjimečně dařilo pálkařům.

 

Přestřelku načal hostující Ondřej Šebela, kterého pro první bod poslal Vojtěch Pomazal. Za Sokol začal proti Jakubu Kostkovi na kopci double hitem Matěj Vlach, na třetí metu ho posunul David Jelínek a Martin Mužík pak poslal domů pro vyrovnání. Oba nadhazovači si pohlídali druhou směnu a i ve třetí domácí Petr Vojta neinkasoval. V dohrávce ale přišla další velká chvíle Martina Mužíka, který svým sobotním homerunem číslo 2 poslal pro bod i Davida Jelínka. Pálkaři Sokola pokračovali v útoku, obsazovali mety a pro další body si došli Josef Novák a Matěj Dvořák. Ale Olympia bojovala a v čtvrté směně korigovala. Libor Kolář singlem nabídl doběh Vojtěchovi Pomazalovi a Adam Altrichter vyzval Aleše Blažka, který korigoval stav na 5:3 pro Sokol. Dohrávku čtvrté směny načal skvělým třímetovým odpalem Vasil Zhupanin, kterého připravil bod pro Matěje Vlacha. A opakovala se i situace ze třetí směny: Martin Mužík svým druhým homerunem v utkání a třetím v sérii poslal pro bod i Davida Jelínka. Devátý bod Hluboké přidal Matěj Dvořák po hitu Kamila Mirandy a za stavu 9:3 pro Sokol to v polovině utkání vypadalo na jasný průběh.

 

Ale v páté směně už proti Patrickovi Neubauerovi Olympia drobně korigovala na 10:5, když se za Sokol blýskl třímetovým odpalem Matěj Vlach, a nevídaně udeřila ve směně šesté, kterou vyhrála 6:1! K obratu zavelel dvoumetovým odpalem Adam Altrichter, který nabídl bod Jiřímu Grosmannovi a sám pak připsal další doběh. Přidali se k němu Michal Klimeš, Ondřej Šebela, Vojtěch Pomazal a Štěpán Havlíček, bylo srovnáno 11:11 a na domácí kopec šel utkání doházet Kelvis Alexander Palma Fernandez. Sedmá a osmá směna byly úspěšné pro nadhazovače a rozhodnutí nádherné přestřelky přinesla až dohrávka deváté směny, kdy si útok dobře připravili Matěj Vlach a David Jelínek a třetí na pálce Matěj Dvořák rozhodujícím hitem utkání poslal pro vítězný bod Matěje Vlacha. Game over - a domácí fanoušci si oddechli…

 

Olympia Blansko – Sokol Hluboká 0:6

 

V neděli se série přestěhovala do Blanska. A zatímco v předchozím utkání se na kopci vystřídalo celkem sedm nadhazovačů, tentokrát postačili tři. Protože za Sokol odházel všech devět směn fantastickým způsobem Australan Billy Parsons, připsal si do statistik 17 strikeoutů (!) a oslavil tak svoje třiadvacáté narozeniny výkonem sezóny! Prvních šest směn mu sekundoval domácí nadhazovač Aleš Blažek, ale v sedmé směně přeci jen nepřetlačit pálkaře druhé části hlubockého line-upu. K útoku zaveleli Jan Líkař a Petr Vojta, kteří se dostali na mety, a po chybě v poli Jan Líkař doběhl pro první bod a Petr Vojta se dostal na druhou metu. Martin Jiránek pak předvedl dvoumetový odpal a druhý bod tak nabídl Petrovi Vojtovi. Na třetí metu se dostal i Martin Mužík, ale skóre se měnilo až v deváté směně, kdy přišel útok Sokola z pálky Martina Jiránka a Vasila Zhupanina, kteří obsadili mety, a hit Matěje Vlacha je poslal pro další dva body. Sokol pokračoval v posledním útoku, na mety se dostali Matěj Vlach a David Jelínek, které poslal pro poslední dva body série Martin Mužík. Ten si „vystál“ poslední souboj s nadhazovačem Janem Svobodou a po šesti „faul ballech“ završil vynikající víkend posledním dvoumetovým odpalem. Sokol tak zvládl díky poslední směně toto obranářské utkání, v němž „one man show“ předvedl jeho nadhazovač William Parsons, výsledkem 6:0, a celou sérii s Blanskem vyhrál 3:0 na zápasy.    

 

             

 

Systém nadstavby je nemilosrdný, velí neprohrávat, a proto jsem rád za všechny tři body, i když druhé utkání rozhodl až poslední útok. Nechali jsme odpočívat Petra Sílu a dali prostor mladým odchovancům. Velmi dobře zapadl mezi zkušené pálkaře David Jelínek a útok režíroval tradičně Martin Mužík, který se odměnil třemi homeruny během dvou utkání. To se podaří málokdy a jen těm opravdu nejlepším… Martin měl excelentní víkend a táhne nahoru i ostatní - daří se Matějovi Vlachovi, Matějovi Dvořákovi a celému line-upu. To je příslib pro další série, protože potřebujeme vyrovnanou lavičku. Na nadhozu dominoval William Parsons, předvedl vynikající výkon a sedmnáct strike outů, spolehlivě odházeli Kelvis Palma i Kermin Villa a z odchovanců potěšil výkon Viktora Sedláčka, kterého jsme museli střídat kvůli vysokému počtu nadhozů, jinak byl vynikající,“ zhodnotil trojutkání trenér Sokola Hluboká Michal Kapr.   

      

V příštím duelu se baseballisté Sokola utkají s Bleskem Jablonec. První utkání série se hraje ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké pod umělým osvětlením v pátek 8. července od 20.00 hodin. Druhé utkání v sobotu 9. července od 13 hodin rovněž na Hluboké a třetí utkání hostí Jablonec v neděli od 13. hodin. Páteční večerní a sobotní odpolední zápasy s živým komentářem Milana Maříka a Jana Koláře budou streamovány na kanále Sokola Hluboká www.baseball-hluboka.cz, všechna utkání jsou k dispozici též na kanále České baseballové asociace.

       

       

 

   

.

Menu