Sokol Hluboká vede Nadstavbu o baseballovou Extraligu

Sokol Hluboká vede Nadstavbu o baseballovou Extraligu
11 čec

Sokol Hluboká – Blesk Jablonec 7:0

 

Pátečnímu utkání pod umělým osvětlením hlubockého sportovně relaxačního areálu dominoval nadhazovač Sokola William Parsons, který před týdnem proti Blansku odházel complete game a rozdal 17 strikeoutů. V pátek nedovolil vůbec nic ani pálkařům Blesku, odházel s přehledem osm směn, rozdal 19 strikoutů (!) a vévodí nadstavbovým tabulkám nadhazovačů. Pálkaři Sokola zaútočili proti jabloneckému nadhazovači Ramonu Eduardu Ulacio Rossovi ve druhé směně a to pěkně zostra. Postupně obsadili všechny mety a přestřelku zahájil Matěj Dvořák po hitu Vasila Zhupanina, dále skórovali Martin Jiránek, Kamil Miranda, Jan Líkař a Matěj Vlach poslal pro pátý doběh Vasila Zhupanina. Po dvou směnách Sokol vedl 5:0 a kontroloval hru. Šestý bod přišel ve čtvrté směně, kdy po dvoumetrovém odpalu Martina Mužíka skóroval Matěj Vlach. Svůj druhý doběh pak přidal Matěj Vlach v šesté směně po chybě hostujícího pole.  V deváté směně přišel za bezchybného Billyho Parsonse, který má v posledních zápasech skvělou fazónu, zavřít zápas osmnáctiletý Michal Malát, ale utkání už bylo rozhodnuto a dohrávalo se v klidu.

 

Sokol Hluboká – Blesk Jablonec 6:2

Sobotní duel startovali za Sokol Petr Vojta a za Jablonec Angel Francisco Vilchez Rodriguez.  Hned v dohrávce první směny se na mety dostali pálkaři z čela line-upu Sokola Matěj Vlach a David Jelínek a třetí pálkař Matěj Dvořák po chybě hostujícího chytače nabídl první doběh utkání Matěji Vlachovi. Ale Blesk se od druhé směny otřepal a obrátil stav. K útok zavelel Lukáš Roubíček pěkným dvoumetovým odpalem. Došel na třetí metu, na pálce byl Radek Šulc a po chybě v poli Sokola Lukáš Roubíček vyrovnal na 1:1. Ve třetí směně si pro bod po další chybě v poli došel Oto Vrána a Jablonec vedl. To se ale pranic nelíbilo domácímu ranaři Matějovi Dvořákovi, kterým svým homerunem číslo dvě v Nadstavbě poslal pro bod i svého parťáka Martina Mužíka a Sokol otočil na 3:2. Jistotu přinesly další dvě směny. V dohrávce sedmé odpálil Kamil Miranda hit, po něm přidal dvoumetový odpal Martin Jiránek a poslal Kamila Mirandu pro doběh číslo 4. Pátý a šestý bod připsali pálkaři Sokola v osmé směně, kdy na kopci nadhazovače hostí Angela Vilcheze vystřídal Lukáš Roubíček a hlubocký Petr Vojta přišel na pálku za Davida Jelínka. A hned se dostal na metu zdarma. Po něm pálil Martin Mužík a odpálil svůj nadstavbový homerun číslo 5(!) a zařídil tak další dva body pro Sokol, který v klidu dovedl utkání do vítězného konce 6:2.

 

Blesk Jablonec – Sokol Hluboká 10:8

Nedělní jablonecký zápas byl nejvyrovnanější a nejdramatičtější. Hned v první směně proti nadhazovači Kerminovi Villovi zahrál singl Michal Kubina, Zdeněk Machačka přidal homerun a Jablonec vedl 2:0. I druhá směna se nesla ve znamení homerunů, tentokrát v opačném gardu, kdy se proti nadhazovači Jablonce Jiřímu Hiklovi prosadili hlubočtí Martin Jiránek a Jan Líkař a srovnali na 2:2. Ve třetí směně se podařilo skórovat Davidovi Jelínkovi, který ve svých osmnácti letech dostává v útoku Hluboké velký prostor a je v posledních zápasech vynikající. Josef Novák pak singlem dopravil pro čtvrtý bod Martina Mužíka. Za Jablonec korigoval Oto Vrána. Rozhodující rozdíl si Sokol vypracoval ve čtvrté a páté směně.  Pálkaři Sokola obsadili všechny mety a příležitost spolehlivě vyřešil Martin Mužík hitem, po němž skóroval Vasil Zhupanin. Matěj Dvořák pak poslal pro další bod Matěje Vlacha a třetí bod směny přidal po singlu Josefa Nováka David Jelínek. Sokol pálil úspěšně i v páté směně, kdy připsal další tři body po homerunu Matěje Vlacha, který domů poslal i Martina Jiránka a Jana Líkaře.

 

Jenže Blesk to nezabalil, bojoval a také bodoval. V šesté směně obsadil proti Kerminu Villovi všechny mety a pro body si doběhli Lukáš Roubíček, Adam Brenner a Radek Šulc. Trenér Sokola Michal Kapr reagoval na situaci a utkání šel za Sokol doházet Kelvis Alexander Palma Fernandez. A i proti němu se dokázali pálkaři Blesku ve finiši prosadit. V osmé směn skóroval po hitu Michala Kubiny Matyáš Fous a poslední bod utkání připsal Oto Vrána. Blesk se snažil, ale další zvrat už Kelvis Palma nepřipustil a i toto utkání Sokol vyhrál 10:8.

 

Jsem rád, že jsme si připsali tři body, protože matematika Nadstavby je neúprosná. Ale nebylo to tak jednoznačné, jak by mohly napovídat výsledky především prvních dvou utkání. Vždyť Blesk hrál vloni Extraligu, letos vyhrál základní část 1. ligy a má dobře poskládaný celek plný šikovných hráčů, kteří na nás především v posledním utkání vyvinuli velký tlak. Jsem rád, že si v našem týmu připsali homeruny i další hráči, to je vždycky velmi motivující prvek pro celý line-up, a že skvělou formu drží spolehlivý Billy Parsons na nadhozu, to je pro klid v mužstvu důležitá jistota. Nyní máme týden volno na doléčení neduhů a odpočinek a čeká nás jeden z přímých soupeřů o postup, Kotlářka Praha,“ hodnotil víkendovou sérii trenér Sokola Michal Kapr.              

 

Díky předehraným utkáním nyní čeká na baseballisty Sokola v polovině července volný víkend. V příštím duelu se utkají s Kotlářkou Praha. První utkání série se hraje ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké pod umělým osvětlením v pátek 22. července od 20.00 hodin. Druhé utkání v sobotu 23. července od 13 hodin rovněž na Hluboké a třetí utkání hostí Kotlářka na svém hřišti v Praze na Vypichu v neděli 24. července od 13. hodin. Páteční večerní a sobotní odpolední zápasy s živým komentářem Milana Maříka a Jana Koláře budou streamovány na kanále Sokola Hluboká www.baseball-hluboka.cz, všechna utkání jsou k dispozici též na kanále České baseballové asociace.

Menu