Na Hluboké pokračuje nadstavba o baseballovou Extraligu

Na Hluboké pokračuje nadstavba o baseballovou Extraligu
21 čec

Po týdenní přestávce pokračuje další sérií nadstavba o Extraligu. Sokol Hluboká přivítá jednoho z přímých soupeřů o dvě postupová místa, vloni extraligovou Kotlářku Praha.    

 

Sokol má za sebou jedenáct z celkových dvaceti pěti kvalifikačních utkání, deset z nich vyhrál a bod ztratil pouze  z přímým rivalem o postup Technikou Brno. S jednou prohrou a skóre 101:37 vede neúplnou tabulku nadstavby. Poslední sérii s Bleskem Jablonec vyhrál 3:0 a nyní ho čeká tradiční soupeř Kotlářka Praha. Kotlářka vloni sestoupila z Extraligy a letos skončila v tabulce 1. ligy třetí. Tým vede trenér Jakub Vančura a letos v něm hraje i hlubocký nadhazovač Vojta Vlach, který patří s Vítem Hrdličkou a Ondřejem Novákem k oporám Kotlářky na nadhozu. Pálkařským statistikám Kotlářky v nadstavbě vévodí rovněž Novák, Jáchym Puš a Jan Komorous.

 

Dosavadní skóre Sokola Hluboká napovídá, že týmu se v nadstavbě daří obrana. Ta je dána výbornými výkony nadhazovačů, kde trio zahraničních opor Sokola Billy Parsons, Alexander Palma a Kermin Villa patří společně s Luisem Rengelem z Techniky a Štěpánem Havlíčkem z Blanska mezi nejlepší v nadstavbě. Na záda jim šlapou mladí hlubočtí odchovanci Petr Vojta či Viktor Sedláček. Pálkařským statistikám nadstavby jasně dominuje Martin Mužík, daří se mladým pálkařům Davidovi Jelínkovi či Matěji Vlachovi, výborné statistiky mají Matěj Dvořák či Martin Jiránek a další členové line-upu Sokola. V poli jsou jistotami Kamil Miranda, Vasil Zhupanin, Jan Líkař, Michal Soukup a svou první sezónu ve špičkovém baseballu skvěle zvládá i novic Milan Vrábel.

 

Kotlářka patří společně s Technikou Brno k nejzkušenějším týmům, kterým se v nadstavbě daří a jsou našimi přímými soupeři v boji o dvě postupová místa, zaručující extraligovou účast. Hráči obou týmů se velmi dobře znají a bude to podle všeho velmi vyrovnaná série, kterou budou rozhodovat výkony nadhazovačů. Hrajeme nyní dvě utkání doma a neměli bychom ztrácet body, protože dvě z posledních tří utkání celé nadstavby pak budeme hrát za měsíc právě s Kotlářkou. A tabulka se může vyvinout tak, že právě výsledek pětizápasové série s Kotlářkou bude pro udržení Extraligy rozhodující. Páteční večerní utkání pod umělým osvětlením nabízí skvělý divácký zážitek a věříme v podporu fanoušků a v plné tribuny i v sobotu,“ zve do sportovně relaxačního areálu na Hlubokou starosta Sokola Hluboká David Šťastný.        

 

První utkání série se hraje ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké pod umělým osvětlením v pátek 22. července od 20.00 hodin. Druhé utkání v sobotu 23. července od 13 hodin rovněž na Hluboké a třetí utkání hostí hřiště Kotlářky v Praze Na Markétě v neděli 24. července rovněž od 13. hodin. Páteční večerní a sobotní odpolední zápasy s živým komentářem Milana Maříka a Jana Koláře budou streamovány na kanále Sokola Hluboká www.baseball-hluboka.cz/extraliga, všechna utkání jsou k dispozici též na kanále České baseballové asociace.

Menu