Na Hluboké v sobotu začíná ME juniorů v baseballu

Na Hluboké v sobotu začíná ME juniorů v baseballu
12 srp

Do České republiky přijíždí 12 nejlepších juniorských týmů Evropy. Turnaj začíná v sobotu 13. srpna boji v základních skupinách: V Ostravě se utkají reprezentace Irska, Itálie, Belgie, Izraele, Německa a domácí ČR, na Hluboké týmy Nizozemska, Litvy, Francie, Rakouska, Velké Británie a Španělska. Po utkáních v základních skupinách se týmy přesunou do Brna, kde 18. srpna začínají zápasy ve finálové části turnaje. Mistr Evropy bude znám 20. srpna.

Po červnovém mezinárodním turnaji desetiletých SuperCup, jehož se zúčastnilo na čtyři sta hráčů ze sedmi zemí Evropy, je Mistrovství Evropy juniorů druhou velkou mezinárodní akcí, kterou na Hluboké letos pořádáme. Jednotlivé týmy už v týdnu v našem sportovně relaxačním areálu trénovaly a jak jsem viděl některé tréninky a přípravná utkání, jsou tu vynikající hráči. Čeká nás od soboty do úterka skvělý baseball, na který bych rád pozval diváky včetně večerních utkání pod umělým osvětlením. Chtěl bych moc poděkovat všem dobrovolníkům a partnerům, kteří nám s organizací tak velkého turnaje pomáhají, vedení města a Jihočeskému kraji za vstřícnost a podporu,“ zve na mezinárodní baseball předseda Sokola Hluboká nad Vltavou a donedávna dlouholetý aktivní baseballista David Šťastný.

Slavnostního zahájení ME juniorů v sobotu 13. srpna v 15. hodin se společně s předsedou České baseballové asociace Petrem Dittrichem zúčastní i starosta Hluboké nad Vltavou, senátor Tomáš Jirsa.

Snažíme se pro sport, a ten mládežnický zvláště, udělat u nás na Hluboké maximum. Myslím, že to je na hřištích, cyklostezkách a dalších sportovištích ve městě a jeho okolí vidět. A právě baseball je sport, kterému se u nás daří, a který dělá Hluboké dobré jméno v celé Evropě. Přeji organizátorům ze Sokola úspěšné zvládnutí další významné mezinárodní akce a hráčům, aby se jim na hřišti dařilo a odnesli si na Hlubokou ty nejhezčí vzpomínky,“ říká starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Česko pořádá evropská mistrovství pravidelně, vloni to byla kadetská kategorie, letos juniorská a příští rok v září se mohou fanoušci těšit na ME mužů. „Jsem rád, že do pořadatelské skupiny měst a klubů takovýchto velkých akcí přibyla Hluboká. Tým kolem Davida Šťastného nabral za poslední roky hodně pořadatelských zkušeností a já jsem přesvědčen, že zvládne i tento turnaj a na Hlubokou budou všichni účastníci dlouho vzpomínat,“ říká těsně před startem turnaje předseda ČBA Petr Ditrich.

Po čtyři dny – od soboty do úterý – sehraje šest týmů hlubocké skupiny zápasy systémem každý s každým vždy od 11, 15 a 19 hodin. Hráči se pak přesunou na brněnská hřiště, kde šampionát pokračuje od čtvrtka do neděle vyřazovacími a finálovými boji.   

SOBOTA 13. 8.

11:00 Litva – Nizozemsko

15:00 Rakousko – Belgie

19:00 Francie – Velká Británie

NEDĚLE 14. 8.

11:00 Španělsko – Litva

15:00 Nizozemsko – Francie

19:00 Velká Británie – Rakousko

PONDĚLÍ 15. 8.

11:00 Francie – Litva

15:00 Nizozemsko – Rakousko

19:00 Španělsko – Velká Británie

ÚTERÝ 16. 8.

11:00 Francie – Rakousko

15:00 Litva – Velká Británie

19:00 Nizozemsko – Španělsko    

Celý turnaj můžete sledovat na webu euro18.baseball.cz a na sociálních sítích turnaje @eurobaseball18



Turnaj byl podpořen z dotačního programu Jihočeského kraje.

Menu