Nadstavba C Coachball U11 na Hluboké

Nadstavba C Coachball U11 na Hluboké
10 zář

Již druhým rokem se Sokol paralelně k baseballovým ligám účastní vybraných turnajů v Coachballu U11 pořádaných pod záštitou České Softballové Asociace.

Nejedná se o nic jiného než nám dobře známý baseball  s nadhozem od trenéra tak jak se hraje v U9-U10 kategorii, a právě proto se ideálně hodí k přípravě těchto týmů na důležité turnaje.

V rámci přípravy našeho U10 týmu na nastávající ČBP U10 v Trutnově jsme se tedy ujali pořádání nadstavby a nastoupili do ní s naším výběrem U10 sestaveným z hráčů a hráček které nám v posledních dvou letech do sbírky přidali již 4 poháry z vrcholných baseballových turnajů.

Cílem tudíž nebylo nich menšího než obsadit postupové místo na MČR.

Ve dvou hracích dnech se na Hluboké na dvou hřištích odehrálo napínavých 21 utkání. Sokol v nich dokázal pětkrát zvítězit a jednou po napínavé bitvě s Pasos Pardubice prohrát.

O vyrovnanosti turnaje, hraného stylem každý s každým bez dalších vyřazovacích bojů, svědčí pohled do tabulky kde první tři družstva dosáhla stejný počet bodů a také čtvrté a páté místo bylo bodově shodné.

O finálním pořadí muselo tedy rozhodovat „kolečko“. V softballu rozhoduje počet obdržených bodů, ale toto pravidlo stačilo jen pro určení třetího místa. Hluboká měla totiž dokonce i stejně obdržených bodů jako Pasos, rozhodl tedy až vzájemný zápas.
U rozhodování o čtvrtém místě nestačilo dokonce ani to, stejný počet obdržených bodů a vzájemný zápas remíza, nakonec tedy rozhodly útočné body a čtvrté místo si z Hluboké odvezlo Tempo Praha.

Hluboká měla nejlepší obranu a hned za Pasos také druhý nejlepší útok. Vzhledem k naší strategii nadhozu horem (oproti většině soupeřů používajících přední toss) si troufnu říct že i pálkařsky jsme top!

Finální stav Hluboké po 6. zápasech byl naprosto jedinečných 74:28, tzn. více než 12 doběhů na zápas oproti méně než 5 obdrženým bodům.

Konečné pořadí tedy vypadá následovně

  1. Pasos Pardubice
  2. Sokol Hluboká
  3. Joudrs Navy
  4. Tempo Praha
  5. Miners Kladno
  6. Eagles Praha
  7. Locos Břeclav

Dík patří hráčům za pozorný přístup a vynikající výkon.
Obrovský dík patří organizační podpoře dobrovolníků Elišce Tenklové, Alče, Anně a Katce Lískovcové, Lucce Malafové.

Trenérské zásluhy za výkon patří Vláďovi Salabovi který my byl nápomocen na místě a též Radkovi Drmotovi který tuto medailovou generaci vychoval.

Těším se na další napínavé zápasy.

David Lískovec

PS: Po zralé úvaze jsme se nakonec rozhodli přepustit naše postupové místo náhradníkům. Termín MČR Coachballu totiž koliduje s MČR U11 baseball kde nastupuje většina týmu a nasadíme tedy všechny síly tam.

Menu