Liga Žákyň – divize Jih

Liga Žákyň – divize Jih
14 zář

Již druhou sezónu se účastní Sokol s týmem žákyň (U13) ligy v divizi jih. Letošní rok byl specifický zaměřením na co nejlepší výsledky týmu U10 baseball ve kterém jsou na soupisce klíčové hráčky z týmu žákyň.

Z důvodu kolize termínů U10 a žákyň se Sokol účastnil pouze tří z pěti turnajů. I přes tento hendikep se ale po skončení základní části Sokol umístil na 3. místě divize Jih, a to také díky skvělému výkonu v posledním turnaji který hostovali Hroši Havlíčků Brod.

Do Havlíčkova Brodu odcestovala děvčata s úkolem vybojovat pozici na stupni vítězů která znamená postup do nadstavbového mezidivizního turnaje o 5.místo.
I na tomto turnaji nám některá děvčata chyběla, paralelně totiž v Blansku probíhalo MČR U9, zbytek týmu posílený o nováčky kteří se k nám přidali tento rok se své role zhostil zodpovědně.

První zápas proti týmu Storms ukázal silnou stránku Sokola. Naše obrana nedovolila soupeři jediný doběh a zápas skončil díky tomu 11:0 pro Hlubokou.Druhý zápas s Hrochy se odehrával v režii nadhozu. Hráčky Sokola se snažily adaptovat na pro ně nezvykle rychlý nadhoz, toto znamenalo menší počet získaných met. Obrana držela útok soupeře ze všech sil. Zápas nakonec vyhráli Hroši 4:2 což je mimo jiné nejnižší počet obdržených doběhů od Hrochů na celém turnaji.Ve třetím zápasu dne si Sokol poradil bez problémů s týmem Tempa 0:12

Druhý den začal plánovaným jihočeským derby proti Žralokům Ledenice kteří do Havlíčkova Brodu přivezli tým posílený čtyřmi chlapci z ligy a superligy žáků.Vsuvka: Aktuální pravidla umožňují tento počet chlapců bez omezení věku nebo souběžného startu ve vyšší lize, na rozdíl od děvčat. Po turnaji jsme společně s ostatními týmy podali popud na STK k úpravě tohoto pravidla, tak aby byla zachována rozvojová funkce této kategorie
V zápase se Žraloky se nám nedařil nadhoz, soupeř vyčkával „trpělivě“ čtyři bally a z tossu posílal míče do zadního pole nebo za plot. Výsledek se zastavil na 1:13 ve prospěch Žraloků

Nicméně díky předchozím výsledkům Sokol postoupil do zápasu o 3. místo proti Tempu které v paralelním zápase ustálo útok Storms.

Zápas o 3.místo byl opět krásnou vyrovnanou hrou dvou týmů se stejnou filozofií zaměřenou na rozvoj mladých hráček.
V začátku zápasu nás soupeř zaskočil pozornou poziční hrou a dokázal tak odskočit na 1:4 v začátku 3. směny.
V tom okamžiku se projevila síla Sokola, děvčata přepla do „Combat módu“ a v dohrávce 3. směny otočila stav na 5:4.
Ve 4. směně jsme pak nedovolili soupeři skórovat a zápas tímto skončil vítězstvím Sokol Hluboká!

Byl to skvělý turnaj. Už se těšíme na poslední turnaj tohoto roku 1.-.2.10 v Kostelci nad Orlicí kde se děvčata pokusí získat co nejvyšší umístění v celkovém pořadí. Držte jim palce!

Díky všem hráčkám, rodičům za podporu dětí ve sportu a gratuluji trenérům Vláďovi Salabovi, Honzovi Ziegelbauerovi a Aleši Trunečkovi k úspěšnému rozvoji žákyňského Softballu na Hluboké

David Lískovec

Menu