Stříbrné medaile pro U8

Stříbrné medaile pro U8
15 zář

Po odhlášení 2 týmů se o Český pohár utkalo 7 týmů z oblasti Čech. Za největšího favorita byl před turnajem tipován Blesk Jablonec, třetí družstvo z Firstcupu 2022. V našem týmu, mezi hráči, trenéry a doprovodem panovala dobrá atmosféra podpořená zajímavým ubytováním v kempu Konopáč v Heřmanově Městci. Během sobotního programu jsme vyhráli všechny 4 zápasy většinou po dobrých pálkařských výkonech. Obraně stabilní úroveň chyběla, přesto v ní byla celá řada pěkných momentů. Podstatné bylo, že jsme udolali kvalitní rychlé Eagles Praha a tím si již s předstihem zajistili postup do finále. V neděli jsme dohrávali dva poslední zápasy ve skupině. Pro nás příprava na finále. Proti Sabatu Praha si zahráli všichni hráči na jiných postech. Díky vítěznému duchu jsme i tak uspěli. V zápase s Jabloncem se oba soupeři oťukávali. Byl to krásný mač s tie-breakovou koncovkou, při které jsme výsledek naklonili na naší stranu.

V neděli odpoledne nastalo finále. Zahájili jsme nekompromisně dobrou obranou a pěti bodovým útokem. V dalších směnách Jablonec předvedl několik pěkných obranných akcí a dobrým útokem skóre dorovnal. V koncovce byl lepší. Nás zabrzdily dvě běžecké chyby a nepovedené odpaly od hráčů, kteří jsou jinak oporami týmů. Tým si z turnaje odvezl cenný stříbrný úspěch. Jeden z nejmenších hráčů týmu Camillo Miranda upoutal rychlou a přesnou hrou na short stopu a jednomyslně získal trofej pro MVP hráče turnaje. Eliška Drmotová zaznamenala mnoho tvrdých odpalů a byla oceněna pohárem pro nejlepšího pálkaře. Celkově jsme měli poměrně vyrovnaný pálkařský line-up a kompaktní obranu.

Za turnaj děkuji všem hráčům, trenérům a rodičům. Hlubokou reprezentovali: Kuba Janouch, Honza Příborský, Camillo Miranda, Marek Horčan, Darja Čejková, Míša Kovač, Jasper Meador, David Kozák, Pavel Dědič, Lukáš Tesař, Kája Novotná a Eliška Drmotová.

 

Za realizační tým Radek Drmota

Menu