Podzimní kvalifikační turnaje kadetek

Podzimní kvalifikační turnaje kadetek
22 zář

Poslední dva nadstavbové turnaje Superligy rozhodovaly o postupu na MČR.

První šance na postup mělo pět družstev v prvním kvalifikačním turnaji, který proběhl v Opavě. Z něj přímo postoupily: Eagles Praha, Piranhas Beroun  a HSM Trutnov.
Druhou šanci o tři týdny později dostal Sokol a HIT Opava. Klíčový zápas opavského turnaje  byl pro nás s družstvem HSM Trutnov a zůstal vlastně i posledním zápasem, neboť turnaj byl následně pro déšť a nehratelnost ukončen. V něm jsme obranu zvládli, ale v útoku jsme se prosadili pouhým jedním doběhem, což na postup tentokrát nestačilo.

Poslední nadstavbový turnaj se uskutečnil v Blansku. Opět pět družstev bojovalo  o dvě poslední volná místa na MČR. První zápas Sokola s Olympia Blansko se řadil mezi ty zápasy, které jsme letos odehráli nejlépe. První směna dopadla bodově naprázdno na obou stranách. Ve druhé směně, po aktivním vybojování met, přišel první čistý line drive v podání Aničky Lískovcové a stažení prvních dvou bodů. Následný tlak podpořený jedinou chybou Blanska přineslo slušných pět doběhů. Naše obrana zůstala po celý zápas bez chyb a následných sedm odpalů ve zbývající části byly jasnou odpovědí soupeři, že jeho tři doběhy na výhru nestačily. Následující zápas s Tempo Praha byl trochu drama a probíhal do tmy. Nasadili jsme rezervní nadhoz, který nebyl v úvodu podpořen útokem. Přesto jsme v závěru dorovnali soupeře a tlačili na vítězný konec. Nedělní zápasy byly jiného ražení. Nasadili jsme opět to nejsilnější co máme a chtěli si to rozhodnout sami. Přesto nám dvě opavské reprezentantky doběhly domů. Nám se podařilo  naší reprezentantkou korigovat stav jedním doběhem, který však nestačil změnit konečný výsledek 1:2. Naše šance na postup hodně spadly, ale teorie a matematika byla jasná. V případě výhry domácího Blanska s min. pěti doběhy a následná výhra nad Tempem nás dostaly zpět do hry. V polovině zápasu Olympia překvapila Opavu čtyřmi doběhy a klíčový doběh přišel v následující směně. Navíc Blansko dokázalo přidat další body a získalo tak v turnaji čistý zapas a šanci být před Opavou. My jsme měli ještě zápas s Ostravou, ale první nadhoz byl již vyházen a zbývající dva Arrows Ostravu nezastavily. V úvodu byl stav 2:3, ale soupeř zatlačil a bodoval naplno. Stal se prvním postupujícím na MČR z tohoto turnaje. Zbývalo odehrát poslední zápas domácích s Tempem, kteří se prezentovali před domácím publikem 100% výkonem. A  pro nás, ač jsme tento zápas ani nehráli, platil oblíbený slogan:  „poslední zápas vítězný – sezona úspěšná.“

Nezbývá než poděkovat těm, co odehráli tento turnaj a udělali maximum pro letošní cíl postupu. Ač euforii střídal smutek, tak díky výborné obraně ve dvou klíčových zápasech se rozhodlo o našem postupu.

Ze Superligy kadetek se kvalifikovalo osm nejlepších družstev a mezi nimi nechybí ani SOKOL Hluboká.
Těšíme se  na podporu SOKOL Hluboká „Kadetky 2022“, při posledním vystoupení v tomto roce 7.-9.10. Krč Praha.

HC Kadetek Dušan Hanzal

Menu