Kadetky softball na MČR U16

Kadetky softball na MČR U16
11 říj

Po roce příprav přichází poslední turnaj softballové sezóny. Po FT žákyň a juniorek nastupují Sokolnice na MČR v Praze Krči. Osm nejlepších kadetských dívčích družstev z ČR se utkalo systémem dvou skupin a následného play-off. My, jako poslední nominovaní po základní části, jsme měli ve skupině 1. Eagles Praha, 4. Kotlářku Praha a 5. HSM Trutnov. Zápasy ve skupinách probíhaly od brzkého pátečního rána do sobotního dopoledne. Zaměřili jsme se na zápasy, kde byly jisté šance na úspěch. Zápas s Kotlářkou byl po celou dobu vyrovnaný a napínavý a to až do konce. Náš tlak vrcholil v poslední směně, kde jsme dotahovali jednobodovou ztrátu s dvěma běžci. Přestože přišel krásný odpal do zadního pole, soupeř nás zastavil posledním outem těsně před vyrovnáním a prohráváme 3:4. S Kotlářkou jsme měli letos celou řadu vyrovnaných zápasů a i výher, přesto i prohra byla malým úspěchem nad budoucím bronzovým medailistou. Zápas s Trutnovem nevyšel dle představ. Soupeřovo první čtyři pálkařky udělají všechny doběhy a dokáží se pravidelně  dostávat na mety. Náš útok je sporadický a roztroušený celým pálkařským pořadím. Prohra nás posílá do skupiny play-off o 5-8 místo. Zápas se SaBaT Praha, v pořadí již  třetí ranní od 9h, proběhl rychle z obou stran. Nám se absolutně nedaří pálkařsky. Máme jen dvě hráčky, co se dokáží prosadit na soupeřův stoupavý vyšší nadhoz. I když ve čtvrté směně přidáváme HR (2x T.Koubové na MČR) a upravujeme na 1:3, tak v páté směně nám soupeř sérií tří odpalů bodově utíká a naše korekce je jen jednobodová. Prohra 2:6 nás odsouvá do závěrečného zápasu o 7. místo. Zápas s Arrows Ostrava byl nejdelším zápasem MČR 13:30-16:30, a kdo přišel, ten se měl na co dívat. Nám vychází druhá a čtvrtá směna, kdy tlačíme na soupeře odpaly v kombinaci s metami zdarma k jasnému vedení 9:2. Soupeř nás houževnatostí na pálce překvapuje, nutí střídat nadhoz, a dotahuje na 9:9. Poslední směna nerozhoduje, protože žádný běžec nedobíhá. Přichází tie break. V prodloužení jsme zvolili útočné pojetí a strategii agresivního běhu po metách. Poprvé letos  koučujeme úspěšnou squeeze play v podání T.Filkové a M.Slabé, která jako běžec na metách krade vše co je před ní a soupeř nedokáže opakovaně reagovat. Naše dostatečné vedení 15:9 nás ukolébává a i s dvěma outy soupeř sérií odpalů do vnějšího pole znovu dotahuje. Po prvním nastavení je to opět nerozhodně 15:15. Přichází druhé nastavení. Znova tlačíme útok dopředu a to v podání druhé poloviny pálkařského pořadí. Čtyři doběhy v řadě nám však tentokrát už stačí, soupeř doběhne jen jednou. Tři outy v řadě zahrané tentokráte precizní obranou nás vedou k vítězství 19:16  a zisku 7. místa v ČR.

Poslední zápas vítězný sezóna úspěšná.

Děkujeme

Kadetky 2022Hluboká: Dušková, Klangová, Lískovcová, Malafová, Vavreková, Kundrátová, Kaprová, Hasmanová; Trhové Sviny: Filková, Nedorostová; Sezimovo Ústí: Koubová. Slabá; Most: Lehmanová , Niklová

HC Dušan Hanzal

Dovětek:
Na tomto místě bych rád poděkoval trenérskému týmu Dušan Hanzal, Týna Žáková, Ony Kouba a „back-office podpoře“ Jarda Dušek za úspěšné zvládnutí letošní sezóny Kadetek.
Tým kadetek pro příští sezónu projde velkou generační obměnou a naprostá většina letošních kadetek bude nastupovat za tým juniorek.
Přeji tedy všem hodně sportovních úspěchů v nových týmech.

Sportovní koordinátor Softballu David Lískovec

Menu