Ohlédnutí za MČR U15 v Brně

Ohlédnutí za MČR U15 v Brně
15 říj

Ve skupině s Eagles Praha, Tempem Praha a Třebíčí Nuclears jsme odstartovali dvěma pátečními zápasy proti pražským týmům. Proti Eagles, týmu s velkou pověstí, jsme mohli jen překvapit. Taková role nám vyhovovala a na začátku jsme hráli vyrovnaný zápas bohužel bez staženého bodu. Rozhodující nápor si Eagles nechali na 3. a 4. směnu, ve kterých dosáhli dohromady 9 bodů. I v těchto směnách, kdy nás Eagles hodně tlačili, jsme předvedli suprové rozehry včetně dvou dvojautů, na obou měl významný podíl Michal Malát, hrající na 2.metě. Utkání jsme prohráli 0:10 hlavně díky kvalitnímu útoku soupeře. Verča Fuková na nadhozu příjemně překvapila. Házela promyšleně, bez výkyvů a ustála i těžké situace. Nás mrzela nula v počtu doběhů, přitom šance na body byly.

V dalších dvou zápasech skupiny nejdříve Tempo po dvou nastavených směnách předčilo Třebíč 7:6 a ta pak prohrála i s Eagles vysoko 1:17.

V 16.45 jsme nastoupili proti Tempu Praha stejně soustředěně jako proti Eagles. Už od začátku záleželo na každém nadhozu a rozehře. Šlo o hodně. Hned první dva odpaly Tempa letěly až k plotu, kde je naši zadní polaři obětavě chytili. Náš nadhazovací trumf, Viktor Sedláček, se postupně rozehřál k úžasnému výkonu. Házel s obrovskou sebedůvěrou. Při  prudkých odpalech ho držela obrana. Emoce týmu dodával ze 3.mety hlasitým povzbuzováním Lukáš Jelínek.  Na pálce jsme využívali odpaly, bunty, krádeže. Od 2.směny jsme stahovali body. V každé směně dva. Famózní výkon přinášel vedení 6:2 před poslední směnou. Ta zápas úplně změnila. Po střídání Viktora (kvůli počtu nadhozů) se Tempo rozjelo a sypalo jeden odpal za druhým. My jsme se ze hřiště začali vytrácet. Zápas se protahoval a byl přerušen za stavu 6:13 kvůli špatné viditelnosti. V dohrávce druhý den se už nic nezměnilo.

Těžko říct, zda to bylo kvůli ztracenému utkání s Tempem, ale další dva zápasy na mistrovství už jsme hráli špatně. Tristní byla zejména pálka. Bez sebevědomí, bez pořádného kontaktu s míčem. Byli jsme prakticky stále pod tlakem nadhazovačů a nedokázali se s tím poprat. Okamžiky lahodící oku diváka v těch zápasech s Třebíčí (0:10) a s Domažlicemi (4:6) předvedli jen Kája Dvořáková, která jako jediná na pálce neustále hrozila obranám soupeřů, nasbírala za turnaj 6 odpalů a stala se třetím nejlepším pálkařem turnaje. A také David Jelínek, jenž měl jako nadhazovač proti Domažlicím vysoké procento striků, 7 strikeotů a jen jednu metu zdarma za 5 směn.

Osmé místo na MČR je pokles proti turnaji podobné úrovně, Českému baseballovému poháru, kde jsme skončili sedmí. Určitě jsme se pečlivě nepřipravovali kvůli takovému umístění. Bohužel jsme nedotáhli skvěle rozehraný zápas s Tempem a v dalších zápasech jsme byli slabší zejména na pálce, ke které jsme přistupovali s nedostatkem sebedůvěry.

Pořadí MČR U15

  1. Draci Brno
  2. Hroši Brno
  3. Eagles Praha
  4. Tempo Praha
  5. Arrows Ostrava
  6. Třebíč Nuclears
  7. Wolfs Domažlice
  8. Sokol Hluboká

Poděkování patří všem členům realizačního týmu:  Vojtovi Vlachovi za koučink, Olče a Standovi Hošnovým za zápis a fotky, Dáše Jelínkové, Renče Sedláčkové, Dvořákům, Malátům, Chládkům za podporu v hledišti, při organizaci v Brně a při dopravě.

Menu