Mistrovství světa U23

Mistrovství světa U23
21 říj

Druhé utkání turnaje sehráli čeští reprezentanti od 10:00 hod. místního času s Austrálií. Do sestavy už se mohli zapojit také včerejší opozdilci: P-Hlouch, C-Mužík, 1B-Grepl, 2B-Smola, 3B-Kubica, SS-Červinka, LF-Moštěk, CF-Chlup, RF-Novotný, DH-Ondráček.

V první směně se oba týmy dostaly na metu, ale žádný bod nepadl. Lukáš Hlouch se uvedl dvěma SO. Ve druhém inningu už se skóre měnilo. Na dva auty odpálil homerun Ulrich Bojarski a stáhnul s sebou ještě dva body, které byly v té době na metách. Další SO Lukáše směnu ukončilo. Češi získali první bod zásluhou Martina Červinky, který nejdřív odpálil dvoumetový hit a poté doběhl domů po chybě australské obrany po odpalu Filipa Moštěka.

K bodům byly oba týmy blízko také v následující hře. Austrálie měla obsazenou druhou a třetí metu bez autu, ale tři auty v řadě, z toho 2 SO, její snažení překazily. Češi po metě zdarma Novotného a hitu Smoly obsadili na 1 aut první a druhou metu. Marku Chlupovi se odpal nepovedl, Martinu Mužíkovi už ano, ale Novotný byl bohužel vyautován na domácí metě po přesném příhozu z pravého pole.

Na další změnu ve skóre jsme si museli počkat do 5. inningu a byla pouze na australské straně. První dva pálkaři se po hitové ulívce, odpalu, ten první po chybě pole až domů. Tím donutili Vladimíra Chlupa ke střídání nadhozu. Lukáše Hloucha nahradil Ondřej Furko, který sice dovolil ještě jeden hit a tím i doběh soupeře, ale následně i ve spolupráci s obranou (double-play). Češi zahráli tři auty v řadě a mohli jít do útoku. Ten se jim ale nevydařil, jediným úspěšným byl Radim Novotný, ostatní tři pálkaři odešli s SO. Ondřej Furko a i vystřídavší Svatoslav Kraut drželi australské pálkaře z dosahu domácí mety a umožnili tím svým pálkařům pokusit se o zvrat v utkání.

Ten mohl přijít v dohrávce 7. inningu. Na dva auty jsme měli na metách Moštěka a Ondráčka, když trochu odešel na kopci dosud dominující Nicholas Hutchings. Meta zdarma pro Smolu znamenala plné mety a šanci pro zisk bodů. Marka Chlupa Nicholas k odpalu nepustil, naopak ho nadhozem trefil, což přineslo jednak druhý bod pro český tým, ale také jeho konec v utkání. Další, kdo měl možnost svým odpalem poslat domů své spoluhráče, byl Martin Mužík, který měl do té doby na kontě dva hity. Střídající nadhazovač Madden mu však míč také spíše nepůjčil a Martin byl nakonec také trefen. Třetí bod Čechů byl na světě a na pálce Martin Červinka. Ten už musel pálit a jeho odpal byl bohužel zachycen v zadním poli.

Obrana v závěru utkání fungovala výborně, zápas nakonec doházel Tomáš Ondra a i pomocí double play hráči odvrátil nebezpečí dalších bodů Austrálie. V posledních dvou útocích se pokaždé dostal český hráč na metu, ale bohužel stahující odpaly už nepřišly.

Češi tak prohrávají i druhý zápas turnaje 3:5. Na hity to bylo 9:11, ale ty naše chodily moc jednotlivě. Lukáš Hlouch odházel 4 směny, Ondřej Furko a Svatoslav Kraut po 2, Tomáš Ondra 1 – dohromady uštědřili australským pálkařům 10 SO. Po dvou hitech odpálili Radim Novotný a Martin Mužík.

Nedělní utkání proti Venezuele začíná až ve 20:00 hod kolumbijského času, tedy ve 0.03 našeho pondělního rána.

Přímý přenos můžete sledovat zde.

Menu