šestý hrací víkend Extraliga

šestý hrací víkend Extraliga
09 kvě

Baseballisté Sokola prohráli sérii s Tempem 0:3 na zápasy a zkomplikovali si boj o TOP 6 HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 7. 5. – Předposlední kolo základní části Extraligy přineslo hlubockým baseballistům velkou komplikaci v boji o TOP 6. Sérii s Tempem Praha nezvládli, prohráli všechny tři zápasy a namísto postupové jistoty klesli, podobně jako vloni, na nepostupovou sedmou příčku. V posledním kole základní části je o víkendu čeká Technika Brno, která je v neúplné tabulce osmá a rovněž bojuje o TOP 6.

Sokol Hluboká – Tempo Praha 1:13 (F/7)
V pátek večer pod domácími reflektory začali pálkaři Sokola s chutí a Martin Mužík s Camdenem Vasquezem zařídili první doběh. Bohužel, nečekaně i poslední. Namísto dalšího útoku Sokola pro důležité postupové body vymazal nadhazovač Tempa, reprezentant Martin Minařík, pálkaře Sokola na šest směn ze hry. K tomu odpálil dva hity a zařídil dva z celkem třinácti doběhů Tempa. Na pálce Tempa kraloval další reprezentant Martin Červenka se třemi hity a svým letošním homerunem číslo 8 ve čtvrté směně, kterou Tempo vyhrálo 6:0, definitivně zlomil odpor domácích, za které se na kopci představili mladí nadhazovači Michal Cajz (16), Lukáš Blažek (17) a Michal Malát (17). Mladíci se snažili, ale body postupně přibývaly na straně Tempa, které zvítězilo rozdílem v sedmé směně.

Tempo Praha – Sokol Hluboká 15:9
I úvod sobotního utkání v Praze patřil hráčům Sokola Hluboká, když v polovině druhé směny vedli již 7:1. Vynikající Matěj Dvořák trefil tříbodový homerun a Martin Mužík dokonce grandslam. Ani rychlý rozdíl ale Tempo nezlomil. Pražané korigovali hned v dohrávce druhé směny a ve třetí směně opět otočili vývoj a stav. Zápas byl zcela otevřený do osmé směny, kdy Tempo opět zaútočilo a pěti doběhy vzalo Sokolu, kterému na pálce dobře zahráli i Martin Jiránek či Vasyl Zhupanin, šance na zvrat. Rozdílovým hráčem byl opět pálkař Tempa Martin Červenka, který získal pět met zdarma. Tři hity zapsal Venezuelan Keibert Petit.

Tempo Praha – Sokol Hluboká 5:3
I třetí duel série byl vyrovnaný a to až do poslední směny. Tempo sice vedlo po první směně 3:0, ale Sokol dorovnal ve třetí a šesté směně a za stavu 3:3 se šlo do deváté směny. V ní domácí Tempo výrazně podržel nadhazovač Johnny Duran, který v posledních třech vypjatých směnách rozdal šest strikeoutů, a udržel pálkaře Sokola mimo dostřel. Pokud Sokol sahal v sérii po bodu, tak to bylo v těchto fázích duelu. V dohrávce deváté směny se ale štěstí opět přiklonilo k Tempu a jeho tahoun Marek Minařík trefil tzv. walk-off homerun, a dvěma doběhy zajistil i třetí bod pro Tempo. Duel Sokola s Tempem tak pražský tým katapultoval z nepostupové příčky na průběžné páté místo. Sokol naopak padl ze čtvrtého místa na sedmé a o TOP 6 musí tvrdě bojovat a především maximálně bodovat. Do konce základní části zbývá pět klíčových zápasů – série s Technikou Brno a dohrávky odložených zápasů s Cardions Hrochy Brno a Arrows Ostrava. Boj o TOP 6 tak má Sokol stále ještě ve svých rukou.
Trenéra Tima Crowa jsme se proto zeptali:
Co je teď pro tým nejdůležitější? Co mu naordinujete?
„Poslední dva víkendy byly trochu zklamáním z toho, jak jsme hráli. Co je nyní nejdůležitější,
je důvěřovat si. Věřit sobě a svým spoluhráčům. A držet se toho nejjednoduššího: "Nadhazovači tvrdě házet, obrana dobře chytat, aby dosáhla hodně autů, a pálkaři tvrdě pálit…“
V sérii jsme od Tempa dostali 33 bodů. To je nezvykle moc. Kde vidíte příčinu? Byl jste spokojen s prací mladých nadhazovačů?
„My jsme museli v utkání nasazovat mladé nadhazovače dříve, než se předpokládalo. Mladí hráči se pokaždé, když nastoupí na hřiště, učí a dozvídají se stále více o svých schopnostech a hře jako takové. Není to jako v USA, kde hráči v jejich věku hrají 50 až 70 her ročně a sbírají zkušenosti většinou na své věkové úrovni. Naši mladí jsou hozeni do vody a musí se učit plavat v bouři. V domácím utkání v pátek večer, i když výsledek nebyl dobrý, byl výkon mladých
nadhazovačů Michala Cajze, Lukáše Blažka a Michala Maláta pro ně dalším krokem vpřed. Sobotní herní plán byl jednoduchý, jen nám to na kopci moc nešlo. Nedělní zápas byl srdcervoucí. Ichige Takamune měl náročnou první směnu, povolil tři doběhy, ale pak vypnul Tempo na dalších sedm směn a neumožnil jim žádný doběh. Měl již ale vysoký počet nadhozů a chtěl jsem ho střídat, ale ještě žádal, aby mohl házet. Bohužel v poslední směně Tempo
zakončilo walk-off homerunem,“ říká Timothy Crowe.

Poslední kolo základní části rozehraje Sokol s Technikou Brno v pátek 12. 5. od 19.00 hodin doma ve sportovně relaxačním centru na Hluboké. V sobotu 13. 5. se série přesouvá do Brna, kde se hraje od 12.00 hodin a následně od 15.00 hodin. Zbývají dvě odložená utkání, s Arrows Ostrava bude hrát Sokol v pátek 19. května od 19.00 hodin doma na Hluboké a v neděli 21. května jede do Brna k dohrávanému utkání s Cardions Hrochy Brno od 16.00 hodin.

Menu