Národní finále Little league U9

Národní finále Little league U9
15 kvě

Turnaj, který nám do jisté míry prozradil, jak na tom jsme v konkurenci týmů z Čech, jsme měli tu čest hostit ve sváteční den 8.5. Pořadatelství jsme získali díky iniciativě Davida Lískovce a manažera Little league Michala Maryšky. Ten zná hlubocký sportovní areál velmi dobře a ví, že se skvěle hodí právě pro uskutečnění akcí pro dětské kategorie. David Lískovec se svou rodinou a dobrovolníky zajistili organizaci. Moc jim děkujeme za to, že jsme si mohli užít tento
skvělý turnaj na domácí půdě. Charakteristickým rysem turnaje byla obrovská vyrovnanost všech startujících výběrů: Prahy, Moravy, Čech a jižních Čech. Systémem zápasů každý s každým se po 6 utkáních základní části určila dvojice týmů postupujících do finále a dvojice týmů na 3.místě. Na dělené bronzové příčce skončily týmy Prahy (porazili jsme je 6:5) a Čech (nad nimi jsme zvítězili 8:7). Ve finále se utkal výběr jižních Čech (10 hráčů Hluboké a 1 z Ledenic) a Moravy. Účast Moravy se ukázala jako velmi efektivní pro průběh i kvalitu turnaje. Hráči pocházející zejména z Draků Brna a Blanska v zimě nastupovali za kategorii U11 a jejich hráčská úroveň tomu odpovídala. Vytvořili bezvadnou osu týmu. Morava měla pouze 7 kmenových hráčů a proto jsme dostali nabídku doplnit jejich výběr U8 z Hluboké, Domažlic a Ledenic. Pro U8 super zkušenost a velký zážitek. Morava postoupila do finále z 1.místa a tam svou pozici ze základní části obhájila po vítězství 8:5 nad jihočeským výběrem. Naše hlubocké U9 se na turnaji zdařile popasovaly s výběry, které stavěli na kvalitní obraně a my trenéři si vyzkoušeli zastupitelnost hráčů ve vnitřním poli, kde jsme museli nahradit největšího hecíře Lukáše Tesaře. Turnaj provázela slavnostní atmosféra při vyhlášení a při finálovém zápase. Při nástupu před finále zněla česká hymna a všichni zúčastnění hráči obdrželi krásnou medaili za reprezentaci své oblasti.
Konečné pořadí národního finále.
1. Morava + jižní Čechy
2. Jižní Čechy
3. Praha, Čechy
Letošní ročník Little league hodnotím velmi vysoko. Z hlubockého pohledu nabídl mnoho zápasů pro U9 a začínající žákyňky a U10. Finále mělo vysokou úroveň u všech týmů. Věřím, že příští zimní přípravné období na tuto tradici navážeme.
 hlavní trenér U9 Radek Drmota

Menu