Sant Boi Baseball International U12 Tournament 2018

Sant Boi Baseball International U12 Tournament 2018
26 říj

Odcestovali jste s akademií do Barcelony na turnaj Sant Boi Baseball International U12 Tournament, kolik se ho účastní týmů a jaký je systém turnaje?

Kategorie U12 má celkem dvě skupiny po šesti týmech. V naší skupině jsou týmy Catalunya, CBS Sant Boi, Lions Nettuno, London Sports a Dutch Tigers.
Systém turnaje je ve skupině každý s každým, a potom první dva týmy postupují do semifinále.

Jaký byl váš program po příjezdu?

První dva dny jsme měli tréninky a přípravné zápasy, od čtvrtka nám začal pak turnaj. Hrajeme tu i pod umělým osvětlením, což je velký rozdíl oproti ČR. 

Jak se vám zatím daří v turnaji?

Zatím máme dvě výhry a jednu prohru, proti Dutch Tigers výhra 8:2, proti týmu Sant Boi jsme bohužel prohráli 6:7 a vyhráli proti týmu Catalanya 8:1.

Jak hodnotíš výkon hlubockých hráčů?

Hlubočtí kluci získávají cenné zkušenosti na další kolo výběrů do U12. Všichni už hráli i v turnaji na pozici pitche a outfield. Jako trenér jsme nadšen, že naši kluci z Hluboké dokáží konkurovat evropské špičce a vytváří s dalšími kluky super partu.

 

Zároveň s turnajem U12 probíhá i soustředění pražské akademie U15 a U18 

Sokol Hluboká má v obou týmech zástupce, U15 Lukáš Jelínek, U18 Petr Vojta, David Bauer a Martin Jiránek

Peťo, jak jste trávili dosavadní pobyt?

Tak první den nebyl tak náročný, hned po příjezdu jsme měli výběh na pláž a protahovaní s Ondrou Konvalinkou, což byl odocela fajn, po té dlouhé cestě. 

Druhý den jsme jeli na hřiště Snat Boi, kde jsme měli trénink. Čekalo nás BP, pár míčů pozemi a obranné hry. Večer nás pak čekal zápas proti San Boi U18, který vyhráli.

Třetí den jsme měli opět trénink ve stejném duchu a na večer následoval odjezd na hřiště týmu Vila de Cants kde jsme odehráli zápas proti místnímu týmu Vila de Cants U21. Zápas se nám povedl a ukořistili jsme druhou výhru.

Čtvrtý den byl troušku odpočinkovější, ráno výběh na pláž, protáhnutí, a pak už jen zbalit věci a jeli jsme na výlet do Barcelony. Tam se nám všem moc líbilo.

Patý den jsme jeli na hřistě Gavá, kde jsme odehráli přátelský zápas proti U15. Večer nás čekal už jen zápas proti mužům místního týmu Barcelonis na Olympijském stadionu. Zápas jsme nakonec po boji prohráli 7:4. 

Menu