Stříbro z E-A Finále Little League jede také na Hlubokou

Stříbro z E-A Finále Little League jede také na Hlubokou
25 čec

Ve dnech 4.-9.7 se v Chomutově konal finálový turnaj letošní Little League kategorie Junior (U15) ve kterém náš klub zastupovaly tři kadetky
Adéla Trunečková, Anna Lískovcová , Anna Kaprová (bohužel musela kvůli zranění odstoupit).

Děvčata nastoupila za tým Bohemia sestavený z vybraných hráček z klubů z celých Čech.
Koučování výběru Bohemia se navíc ujmuli hlubočtí Aleš Truneček a David Lískovec za podpory Edity Binkové z Trutnova, v Chomutově byl tedy Sokol Hluboká řádně zastoupen a ukázal, jak silné Softbalové zázemí u nás máme.

Turnaj byl vyvrcholením Little League programu pro celý region Evropy a Afriky, na turnaj se přijeli utkat vítězové národních finále všech zúčastněných zemí a zabojovat tak o postup do celosvětového finále v USA.

V kategorii Junior po potížích se získáním víz týmů z Afriky nakonec přicestovali zástupci Itálie (Region Emilia Romagna), Nizozemí, výběr Prahy coby vítěz národního finále ČR a výběr Bohemia díky divoké kartě pro pořadatele turnaje.

První tři dny probíhala základní část systémem každý z každým. Tým Bohemia postupně porazil rozdílem tým Nizozemí, prohrál v zápase plném zvratů s týmem Itálie a po ne zrovna vydařeném zápase prohrál rozdílem s výběrem Prahy.

V sobotu tedy nastoupil do semifinále opět proti týmu Itálie s cílem vybojovat si postup do finále.
Tento zápas, do kterého tým Bohemia nastupoval bohužel bez zraněných nadhazovaček č.1 i č.2 a musely tak na tomto postu zaskakovat i jiné hráčky které nadhoz zvládnou, byl z kategorie Hollywoodských scénářů.
Tým Bohemia se ujal vedení 3:0, startující nadhazovačka s úkolem vydržet na prkně co nejdéle dokázala tento stav držet, ale nakonec se přestalo dařit a Italky nabídnutou šanci využily a výsledek otočily na 3:5.
Hned další pálka Češek je ale vrátila do reality a stav se přepisoval na 6:5. Italky dokázaly kontrovat na 6:6 ale dál je už naše skvělá obrana nepustila.
V dohrávce sedmé směny za stavu dva auty a běžec na 3.metě si Italský tým vzal time a dal nám tím možnost k taktické poradě útoku. Rozhodnutí padlo na squeeze play. Pálkařka Joyce Tabe nadhozený míč dokázala odpálit do pole, ale prvometařka itálie v míč nádhernou rybičkou zachytila v letu a doběh tak neplatil.'
Zápas tak po regulérních 7. směnách neměl vítěze a pokračovalo se dle pravidel LL osmou řádnou směnou (zatím stále bez běžců na metách).
V první polovině osmé směny se naše obrana ukázala ve skvělé formě a po zachyceném faul ballu docílila třetí aut, nastal čas k rozhodujícímu útoku.
Na pálku šla jako první Julie Rejzková, v záloze byly Adéla Trunečková a Anna Lískovcová, minimálně tyto tři se do boxu podívají…
Fanklub Itálie hnal svůj tým kupředu, napětí jak na vrcholných akcích…
První nadhoz italské nadhazovačky… prásk… mega švih jaký Julie za celou LL ještě nepředvedla a míč mizí daleko za homerunovým plotem!
Děvčata si zaslouženě vybojovala postup do finále a v neděli se tak měla šanci popasovat s výběrem prahy o postup do USA.

Nedělní zápas za tropického počasí 37st Celsia byl velkou oslavou softballu. Tým Bohemia oslabený mnohými zraněními, v průběhu zápasu oslaben o další dvě hráčky které nesnesitelné horko vyčerpalo, se držel týmu Prahy pouze první tři směny.
Pálkařky soupeře se rozpálily na náš nadhoz a za přispění dvou homerunů si pohlídali vítězství a zasloužený postup do finále v USA.

Výsledek turnaje je přesto skvělý, výběr který se sešel z více než 8 různých klubů se v průběhu 5.dnů přetvořil v jednolitý tým, dokázal v důležitých zápasech porazit oba mezinárodní týmy a jediný tým na který síly nestačily byl výběr Prahy kde ze 13. hráček bylo 11 reprezentantek U15.
Jako jeden z mnoha důkazů týmového ducha budiž fakt že zraněná Anna Kaprová nevydržela boje sledovat jen v TV a dokonce dvakrát vážila 3,5h cestu do Chomutova aby mohla holky podpořit z lavičky

Děkuji všem děvčatům za úžasné zážitky, díky také Alešovi a Editě že do toho se mnou šli.
David Liskovec

Menu