Žákyně 4. v Havlíčkově Brodě

Žákyně 4. v Havlíčkově Brodě
29 srp

26.-.27.srpna začala Hlubockým Žákyním druhá část letošní sezóny. Osobně doufám že ta větší, jelikož to byl letos po domácím turnaji na zahájení sezóny teprve druhý turnaj. Dlouho jsme zvažovali, zda se to již 4.turnaje ligy přihlásit, tento rok nás trápí nedostatek zkušených hráčů kvůli kolizím turnajů s jinými akcemi baseballu, které dostali vyšší prioritu. Rozhodnutí nakonec padlo a turnaje jsme se zúčastnili.

Do HB tedy odjel tým sestavený převážně z nováčků letošní sezóny posílený o výpomoc Honzi Novotného (našeho zachránce softbalových týmů již několikátým rokem – Díky Honzo!).

V této kategorii tak důležitá osa byla ovšem také nová. Jediná hráčka se zkušeností na tomto postu byla Eliška Drmotová, tím pádem měla tu čest stát se našim startérem a plán byl jasně dán. Eliška musí odházet maximální povolený počet směn.
Jako reliever nastoupila naše novicka Barča Hajdíková, v původním plánu navíc krytá druhou reliverkou Anežkou Kestlerovou, které však nástup zhatily zdravotní potíže.Obě novicky začaly s nadhozem letos na jaře a dělají skvělé pokroky. Také na pozici zadáka jsme  měli nová jména. Hlavní úkol podržet útok soupeře na metách dostala Kajá Novotná a zajistit hladký konec zápasu pak Sára Kroupová.
Jednou větou, prostě řečeno, soupeři neměli šanci si naši osu dopředu načíst a vlítnuli jsme na ně s novými neokoukanými zbraněmi. 😊

V turnaji o 5. týmech se hrálo již zaběhlým systémem každý s každým a následně zápasy o medaile dle pořadí v základní části.
Sobotní zápasy byly v duchu pozvolného oprašování softbalových dovedností po letní pauze, hlavně na pálce byla znát zbytečná nejistota. Obě osy však podávaly stabilní výkon, a tak se nám, přes střetnutí se zkušenějšími soupeři, dařilo držet na dohled a každou obranu zakončit třemi outy místo dosažení maximálního počtu doběhů. Softball je ale pálkařská hra a bez běžců na metách se vyhrávat nedá, tříbodové skóre v obou zápasech bylo na vítězství málo.
Nedělní cíl, který jsme si dali, je vyhrát jeden zápas ze dvou a vybojovat si tím pátý zápas o 3. místo.
V prvním zápase se nedařilo nic na co jsme šáhli, takže jsme si okusili i ty tak nenáviděné 6. bodové směny s jedním autem.
Nezbývalo nic jiného než vrhnout všechny síly do posledního zápasu proti oblíbenému soupeři hrajícímu obdobný softbal zaměřený na rozvoj a ne na rychlé výsledky, pražským Storms.
Zápas to byl opravdu napínavý, plný útočných akcí a infarktových her v obraně.
V krátkosti pro zasvěcené, vývoj skóre po půl-směnách
Storms : Hluboká 0:6; 2:6; 2:6; 7:6 (2min do konce řádné hrací doby); 7:7; 7:7…
A bylo zaděláno. Srovnání skóre ve směně kde naše pálka začínala 8. pálkařem v pořadí a následná obrana bez jediného doběhu nás vyslala do Tie-break.
Na druhou metu se staví náš devátý pálkař v pořadí Milada Serebreniková a sveřepě se brání metu opustit ať se děje co se děje, ač trenér mává tak, že vlaky na koleji na druhé straně řeky zastavují v obavě že něco leží na kolejích 😊.
Jednou to ale muselo přijít a řada odpalů i jí dotlačila domů, čímž se spustila lavina a první polovina tie-breaku končí při dvou autech 6.doběhy Hluboké.
Zbývá „jen“ dát tři auty dříve, než doběhne i soupeř šestkrát. Únava nadhozu je znát, přeci jen už Eliška hází 10.směnu, míč se nedaří dostat do zóny a Storms plní mety po našich chybách v obraně. Pět doběhů při jednom autu nevypadá dobře, pak ale přijde aut na první metě a situace je hned veselejší. Teď se láme chleba! Další pálkař je při chuti a chce být hrdina co vyrovná odpalem do zadního pole. Toho využívá Eliška a posílá náš tým do zápasu o 3. místo ukázkovým strike-outem.
Na tento zápas budou určitě hráčky a hráči ještě dlouho vzpomínat.

V posledním zápase už však síly nestačili a třetí místo po zasloužené výhře zůstalo domácím Hippos.

Poděkování patří Radkovi Drmotovi za trenérskou výpomoc, rodičům na čas a peníze které do sportu investují.

Už se těšíme na další víkend kdy se prakticky totožný tým utká o postup na MČR U11 Coachballu
David Lískovec

Menu