U15 zazářily na Back2School v Praze

U15 zazářily na Back2School v Praze
29 srp

Hlubocké patnáctky na turnaji B2S zastavil ve finále až evropský výběr

Poslední srpnový víkend se koná v Praze tradiční turnaj Back2School, který měl v letošním roce opět mezinárodní obsazení a silné zastoupení měly i domácí kluby.

Naše kategorie U15 pod vedením Viktora Lavičky a Martina Jiránka měla ve skupině pražský SaBaT a varšavské Centaury, kteří byli pro nás naprosto neznámým soupeřem. Po prvním dnu, kdy jsme prohráli se SaBat, jsme polskému výběru nedali žádnou šanci a vyhráli 17:7. V tomto zápase se blýskl na plně obsazené mety inside-the-park home runem Filip Lavička.

Toto vítězství nás poslalo do čtvrtfinále na vítěze z další skupiny, což byl tým Hroši Brno, kteří ovšem dorazili s lehce omlazeným výběrem. Zápas byl dlouho vyrovnaný, za nás skvěle házel Lukáš Chromý, ale stále jsme nedokázali soupeři odskočit. To se podařilo až za stavu 3:2 našemu nadhazovači, který čtyřbodovým odpalem zápas zlomil a sám si také dohrávku doházel s konečným skóre 7:2.

V semifinále nás čekal vítěz ČBP U15 Č Tempo Praha. První a druhá směna byla vyrovnaná a po prvních čtyřech bodech, které nám soupeř nadělil, jsme jim je okamžitě vrátili zpět. Drama vrcholilo ve čtvrté směně za stavu 4:4, kdy skvěle házející Matouš Mlýnek nedovolil soupeři ani bod, zato jeho bratr Šimon skvělým odpalem stáhl běžce domů a tím se celý zápas rozhodl ve prospěch Sokolů 7:4. Touto výhrou se námotevřela brána finále.

Do finále s výběrem hráčů snad z celé Evropy RP Outlawsjsme nastoupili s jasnou taktikou, kterou nám ovšem zhatil déšť a 4 odpaly soupeře v první směně. Zápas byl bohužel ukončen na konci 2 směny, kdy byl terén naprosto neregulérní a šlo o zranění hráčů, což bylo rozhodující. Na základě výsledku po druhé směně tedy končíme na druhém místě, což je výsledek, který jsme nečekali, ale o to víc nás potěšil, protože hráči měli za sebou náročný program přípravy. Navíc byl Lukáš Chromý vyhlášen nejlepším nadhazovačem turnaje.

Kluci ukázali, že pokud hrají na 100 % a s plnou koncentrací, mohou hrát atraktivní baseball a dokáží zlomit zápas ve svůj prospěch s jakýmkoli soupeřem. Tento turnaj jsme navíc brali jako test pro zářijovou kvalifikaci na MČR a ukázal nám mnoho věcí, na kterých můžeme stavět, ale na kterých je potřeba ještě zapracovat.

Tým U15 na turnaji byl ve složení Š. Mlýnek, L. Chromý, F. Lavička, M. Kubát, J. Sekyrka, A. Rego, M. Mlýnek, D. Bárta, T. Tesař, Š. Kališ, A. Stibůrek, M. Zenkl a P. Mužík.

Na závěr díky všem rodičům, kteří fandili a také zajišťovali svoz hráčů na hřiště.

Za trenérský tým

HC Viktor

Menu