Závěrečný turnaj Žákyň

Závěrečný turnaj Žákyň
13 říj

O víkendu 7.-8.října se v areálu Orlů Choceň uskutečnil Turnaj o umístění žákyň.

Pro tým žákyň sokola se tedy naskytla možnost zahrát si letos již počtvrté „opravdový“ softball. Do Chocně odjel tým složený z kmenových hráček bez posil U11 baseball kteří doma bojovali v MČR B. Již standardní a vítanou posilou byl Hozna Novotný který posílil naše vnitří pole na spojce.

V sobotní základní části Sokol nejprve prohrál se Spectrum Praha 2:10.

V druhém zápasu dne Sokolící vlítli na Klackaře Kostelec do první směny jako uragán a z pozice hostů v první půlsměně potrestali podcenění soupeře 4 doběhy.
Okamžité střídání nadhozu a obrany soupeře mělo sice účinek na zastavení našeho útoku, avšak naše obrana byla poprvé bezchybná.
Obrovský tlak spojený s výbornou prací naší osy držel vedení až do dohrávky zápasu kde se soupeři podařilo jen vyrovnat na 4:4.
V následující Tie-Break hře jsme dokázali dát dva doběhy a v obraně zakončili strike outem s finálním výsledkem 5:6.
Toto důležité vítězsví nám dalo naději postupu ze základní skupiny, zbívalo jen porazit Locos Břeclav. Prohra by v nastalém kolečku nic neřešila.

Jako třešnička na dortu přišla v pauze zpráva, že kvůli časovému skluzu se bude třetí zápas hrát až na konci dne na hlavním hřišti pod umělým osvětlením.
Pro většinu hráčí první zápas pod světly v životě!
V tomto zápasu nás opět podržela osa. Výbornou směnu zaházela naše novicka Babu Hajdíková, a pevný terč všem nadhazovačkám ukazovala Sára Kroupová. Výsledných 4:6 pro Sokol znamenalo posup z 2. místa a delší spánek.

V neděli nás čekalo semifinále proti Olympii Blansko, zde nás bohužel, stejně jako celý turnaj, trápily pasivní nástupy na pálce a přidala se nervozní obrana. Olympia zaslouženě vyhrála 13:1

Poslední zápas sezóny byl tedy opět se Spectrem Praha a to o 3. místo. Ukázalo se že náročný turnaj nám sebral již příliš mnoho sil a i přes heroické výkony osy se bez pálky zápas vyhrát prostě nedal. Nakonec si také zaházela i Anča Kestlerová a splnila si též svůj nástup na vrcholné akci.
Spectrum vyhrálo 12:3

Z pozice trenéru musíme však říci že tento turnaj byl výkonově ten nejlepší.
Úroveň naší hry šla v průběhu sezöny nahoru a je třeba dodat že tento turnaj jsme odehráli jen díky faktu že se nám od jara podařilo vychovat jednoho nového kečra a dvě nadhazovačky. Bez nich by sezóna skončila mnohem dříve.

Zároveň nám trenérům úkázal kde jsou naše slabiny a na co zaměřit zimní přípravu

  • Výdrž, fyzička
  • Agresivní přístup k pálce

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

David a Alča Lískovcovi

Menu