4. místo juniorek Sokol Hluboká na Mistrovství ČR U18

4. místo juniorek Sokol Hluboká na Mistrovství ČR U18
24 říj

Ve dnech 13.-15.10.2023 byl v termínové listině poslední hrací víkend sezony a softballových soutěží. Pořadatelem MČR – juniorek do 18 let byl klub Joudrs Praha. Do turnaje se přihlásilo 11 družstev. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a jen první dvě družstva ze skupin měla šanci bojovat o medaile. V naší skupině jsme měli družstva Eagles Praha, Pasos Pardubice a Olympia Blansko. Na základě rankingu (6. tým pro tento turnaj) a po odstoupení dvou družstev jsme se dostali do herně přijatelnější skupiny. Ve skupině jsme chtěli obsadit druhé postupové místo. Díky třetí nejlepší pálce z celého turnaje po základní části jsme se v sobotních pozdních večerních hodinách probojovali do Play off. Klíčovým zápasem bylo utkání s Blanskem, který začal v 11:35 a byl ukončen po pěti hodinách našim vítězstvím 16:10, kde jsme soustředěným výkonem hlavně v útoku soupeře přetlačili a po dešťové přestávce v závěrečných směnách potvrdili díky pálkařské dominanci naše vedení.

Poslední část turnaje nás však nezastihla v optimální formě. Kvalitativně silnější soupeři nás dokázali výrazně více eliminovat v útočné fázi a naše obrana nedokázala čelit ofenzivě soupeřů. Ač jsme protočili veškerý nadhazovací potenciál, soupeř se prosazoval a větší nároky z pohledu rozhodování strike zóny nás přivádělo do těžkých situací. I když jsme po roce (2022 – MČR kadetek 7. místo) odehráli opět nejdelší zápas dne, nestačili jsme v zápase o 3. místo na Piranhas Beroun.

MČR U18 byl díky dlouhodobé přípravě náročným logistickým projektem. Složení týmů o 17 hráčkách bylo z Hluboké nad Vltavou, Českých Budějovic, Týna nad Vltavou, Trhových Svinů, Sezimova Ústí a Mostu. Projekt začal již pálkařskou přípravou hráček během zimní přípravy a pokračoval v létě společným campem v Blatné s většinou hráček „pozvaných“ na toto MČR. Podzimní část měla formu společných tréninků U16 a U18 na Hluboké a v Sezimově Ústí s kompletním realizačním týmem.

Výsledné 4. místo Hluboká B&S club na MČR juniorek je nejlepšímu umístění dívek v softballové větvi Sokola. Turnaj ukázal, jakým směrem se dále orientovat, a kterým dovednostem se více věnovat, aby již na dalších MČR měly hráčky možnost pověsit na krk některou z medailí, neboť složení se nemění a početně je tým široký i přesto, že hráčky pocházejí z různých koutů JČ.

Hráčky: Dušková Petra, Klangová Bára, Malafová Lucie, Vavreková Anna, Lískovcová Anna, Kaprová Anna, Vavreková Andrea, Filková Tereza, Škrnová Tereza, Lehmanová Anna, Niklová Michaela, Slabá Marie, Skučková Barbora, Trunečková Adéla, Caltová Kateřina, Kovářová Tereza a Ziegelbauerová Lucie

Závěrečné poděkování patří trenérům Kristýně Žákové (T.Sviny) a Pavlovi Švecovi (S.Ústí)

Manager projektu MČR U18 juniorky
Dušan Hanzal

Menu