Zastoupení SOKOL Hluboká na Freesby´Cup 2023

Zastoupení SOKOL Hluboká na Freesby´Cup 2023
24 říj

SOKOL Hluboká se v posledních letech úspěšně zapsal do softballové mapy v mládežnických kategoriích napříč všemi ligami.

Jedním z mnoha uznání práce s našimi dětmi je také pozvánka dvou našich hráček do Travel týmu Fan&Play pro Freesby´s Cup který se konal 21.-22.10 v Italském Sanremo.
Na turnaj vyrazily dva týmy sestavené z hráček napříč republikou (Joudrs Praha, Kotlářka Praha, Cats Brno, Arrows Ostrava, Hladoví Hroši Sezimovo Ústí, Žraloci Ledenice,…).

V příjemném přímořském prostředí si děvčata zahrála 6 zápasů a bojovala o umístění standardním pavoukem základní části a finálových bojů.
Hrálo se dle italských pravidel, tzn tvrdým míčem 12“, bez tossu po 4. ballu, s omezením na nadhoz ale také zadáka na max 3směny v zápase a max 6směn denně či maximálním počtem doběhů 4 na směnu.

Jak to na Hluboké umíme jely ukázat Adri Salabová a Katka Lískovcová, při rozřazování do týmů rozhodlo že obě umí zahrát pozici zadáka a byly tak přiděleny každá do jiného týmu.
Důkazem že to „asi umí“ je i fakt že obě byly každý hrací den využity vždy na maximální možný počet směn.

Zápasy byly napínavé a ve vysokém tempu. Díky specifickému pravidlu na max 4 doběhy také plné zvratů. Nucená rotace nadhazovaček a zadáků také vyrovnávala výkonost, jelikož i sebelepší nadhoz musel jít po 3 směnách na lavičku a zápas se pak mohl začínat odvíjet opačným směrem.

Oba týmy se nakonec shodou náhod umístily za sebou na 4. a 5. místě turnaje.

SOKOL za sebou zanechal v Itálii hlubo(c)kou stopu a pevně věřím že se v budoucnu budou podobné nabídky opakovat.
Děvčata si přivezla spousty zážitků a kopu nových kamarádek se kterými se budou dál potkávat na hřištích.

Více Foto: ZDE

David Lískovec
Sportovní koordinátor Softballu

Menu