Shrnutí sezóny 2023 kategorie U15

Shrnutí sezóny 2023 kategorie U15
20 lis

Kategorie U15 ve znamení druhých míst, jen ta sladká tečka chyběla

Kategorie U15 vstoupila do akce již v polovině října 2022 a ukončila aktivity v polovině října 2023 zápasem s ženskou baseballovou reprezentací.

V průběhu tohoto roku hráči na různých úrovních odehráli minimálně 40 zápasů, u některých tato porce vzrostla až k číslu 60 za sezónu. Jako klub jsme absolvovali pražskou oblast, ve které startují špičkové pražské kluby, ČBP U15 Čechy, kvalifikaci o MČR U15, tradiční turnaj Back2School, většina našich hráčů startovala na prázdninovém turnaji Euro Baseball Tour v Třebíči a také na Senior League U16. Vybraní hráči pak doplnili reprezentační či akademické výběry na pražském turnaji PONY, zástupce jsme měli i na Mistrovství Evropy U15 na Slovensku, starší hráči nastupovali i za tým U18 v Extralize této kategorie.

Pokud bychom měli hodnotit sezónu výsledkově, pak jistě výrazným úspěchem jsou druhá místa v silné konkurenci nejen českých klubů na turnaji Back2School a také v pražské oblasti kategorie U15, velice dobře se tým také ukázal na ČBP, kde jsme pouze díky zranění některých hráčů skončili na 4. místě. Zklamáním je ale nepostoupení týmu na MČR, ač tento tým na to měl a výkonnostně byl výše než některé týmy, které se na MČR kvalifikovali.

I přes to, že sladká tečka v této sezóně chyběla, musíme sezónu hodnotit pozitivně. Hráči vytvořili velice silný a kompaktní tým, který hrál atraktivní baseball a zařadil se mezi celostátní špičku týmů v této kategorii. Navíc se ukázalo několik individualit, které mají velký potenciál a mohou se v blízké budoucnosti objevit mužské Extralize, což je hlavním cílem naší práce.

HC Viktor

Menu