U13 na prvním výjezdu do Hrotovic

U13 na prvním výjezdu do Hrotovic
25 bře

Ráno bylo nádherné baseballové počasí plné sluníčka a všichni hráči včetně trenérů a fanoušků byli natěšeni na první venkovní zápas letošní sezóny. Celý turnaj je koncipován jako přípravný, tzn. vyzkoušení nových pozic pro hráče, dokázat se aklimatizovat z vnitřních prostor do venkovních, sehrát tým včetně nováčků a zjistit, na čem do začátku sezóny zapracovat…

První utkání jsme začali s Draky jako domácí za hezkého počasí v 10:30 a zápas byl omezen časově na 70 minut + dohrávka. Na hráčích byla vidět velká nedočkavost a zároveň nervozitka… Rotace nadhazovačů byla nastavena po 2 směnách, kečři měli podobnou rotaci. Ze začátku se kluci drželi, po 2 chybách nám Draci odskočili na nepříjemných 8:1. V poslední směně se i naši pálkaři prosadili, a snížili tak zápas na konečných 8:4.

Po krátké pauze nás jako další soupeř čekala Olympia Blansko. Zde jsme naopak začínali dle rozpisu na pálce. Bohužel se vyplnila předpověď a krátce po začátku se ochladilo a začalo pršet. Zápas jsme odehráli už v chladnu. První 3 směny se zápas vyvíjel vyrovnaně jak v útoku, tak na pálce, ale díky krásným odpalům soupeře odešla Olympia s výhrou 5:1.

V tomto zápase nás nepodržel běh po metách, kde jsme měli hráče ve skórovacích pozicích, a přišli jsme tak o body v útoku.

Následovala téměř dvouhodinová pauza zaměřená na oběd, meeting s hráči a možnost zhlédnout přípravný zápas extraligových mužů Třebíče a Francie.

Poslední zápas nás čekal s domácí Třebíčí, kde už se naplno projevilo zimní počasí a odehráli jsme jej v zimě. Musíme jako trenéři uznat, že většina hráčů se s ním poprala dobře a nenechali se tím rozhodit. I na rozhodčích byla vidět drobná únava a díky dvěma nešťastným rozhodnutím jsme v útoku přišli o dva body, a zápas tak nakonec utekl na prohraných 2:5.

Celý turnaj splnil, co jsme jako hráči, a především trenéři, potřebovali!

Po Velikonocích v termínu 5. 4. – 7. 4. nás čeká soustředění v Blansku, následující víkend jarní turnaj v Praze a pak se rozjede oblastní přebor.

Velmi rád bych poděkoval rodičům za dopravu a podporu hráčů při hře ve větrném počasí.

Od 26. 3. se budou již všechny tréninky konat venku v režimu úterý 17:00 – 19:15 – hřiště B a čtvrtek 17:00 – 19:15 – hřiště D.

Za celý realizační tým Konvik

Menu