Hráči a hráčky SOKOL ukončili základní část Little League 24

Hráči a hráčky SOKOL ukončili základní část Little League 24
12 dub

Little League pořádaná ČSA stala pevnou součástí zimního kalendáře SOKOL. Hlavní dík za to patří Radkovi Drmotovi, který neúnavně bere na svá bedra břímě organizace jihočeské odnože v kategorii U9.
Postupem let tak i hráčky odrostlé této kategorii přecházejí do vyšších úrovní Major (U13), Junior (U15) a letos také nově dokonce nejvyšší Senior (U18), které se již hrají v Praze.

V minulých letech se nám také vždy dařilo nominovat naše hráčky do All Star Teamu regionu Bohemia.

Tato skvělá akce pořádaná soukromou organizací v USA se setkává s velkým zájmem po celém světě ale i v ČR.
Letošního ročníku s u nás zúčastnilo více než 1000 hráčů a dobrovolníků.

Završením základní části jsou tzv LL Days, venkovní turnaje, kde se na jednom místě setkají všechny týmy v dané věkové kategorii a ve vzájemných bojích tím symbolicky ukončí zimní sezónu.

Také účast SOKOL na LL-days 17.4.2024 byla opět rekordní.
V kategorii U9 letos Jižní Čechy nastoupily ze dvěma týmy sestavenými převážně z hráčů SOKOL doplněné o Ledenice a Domažlice.
V kategorii Major (U13) hrálo v různých týmech Bohemia 8 hráček, jmenovitě Bára Hajdíková, Sára Kroupová, Anežka Kestlerová, Anežka Zrzavecká, Rebeka Quirke, Viktorie Rejnartová, Karolína Pastorková, Katka Lískovcová
V Kategorii Senior (U18) ve žlutém týmu mix ČR pak 2 hráčky, jmenovitě Anna Kaprová, Anna Lískovcová

V porovnání s jinými softballovými kluby jsme se postupem vypracovali na úroveň kde zastoupení SOKOL je hned po „domácích“ Joudrs (halové turnaje se hrají v Bohnicích), a Piranhas Beroun třetí nejpočetnější.

Za toto pak patří dík hlavně rodičům hráček kteří je na turnaje vozí a tráví tím nemalou část zimních víkendů na cestách.

Na odměnu formou plně hrazené účasti na finálovém turnaji v USA hráčky SOKOL zatím čekají, nejblíže byly vloni tři hráčky které poté co porazily výběry Nizozemska a Itálie ve Finále Evropsko-Africké divize podlehly výběru Prahy který pak do USA coby vítěz odletěl.
Jsem přesvědčen že jednou se i to podaří!

I letos šance je, místo v All Star Týmu Major Bohemia si vybojovala Katka Lískovcová.
Její tým zabojuje o postup z národního finále, které se bude konat 18-19.5 v Praze, do Evropsko-Afrického finále v Polském Kutnu.
No a odtud už vítěz poletí na finálový turnaj v USA

Dovolil bych si tedy mírně upravit už památnou větu „Malý klub, velké sny!“

Letošní ročník byl také nový tím že oficiálním fotografem LL Major se stal tatínek Aleš Rejnart.
Díky němu máme tedy spousty krásných fotek o které se můžeme podělit

Odkaz na fotobanky
U9
Major