Baseballová Extraliga odstartovala

Baseballová Extraliga odstartovala
16 dub

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, 13.4. - V pátek nastoupili hráči Sokol Hluboká k prvnímu domácímu zápasu a zvládli ho na výbornou. Eagles Praha v úvodním zápase sezony porazili vysoko 12:3. Extraligu zahájil úvodním nadhozem náměstek hejtmana jihočeského kraje Antonín Krák, který je velkým příznivcem jihočeského sportu. Oba týmy na nadhazovací kopec postavily své zahraniční posily. Sokol Hluboká začal zápas s Austinem Hassanim, který za si za 5. směn připsal 8 SO a povolil soupeři pouze dva body.  Na straně EaglesPraha, Emmanuel Herrera povolil za 4.2 směny 5 met zdarma a 9 bodů. Sokol hluboká skoroval hned v první směně 2 body, na které ale Eagles dokázali na začátku druhé směny odpovědět. Hlubočtí v dohrávce 3. směny dokázal udělat 5 bodů i díky tříbodovému homerunu Martina Mužíka. Eagles pohrozili až na začátku 7. směny, ale také díky skvělému výkonu nadhazovače Will Nahmense dokázali skorovat pouze jednou. Hluboká budovala svůj náskok po celou dobu zápasu a nakonec dokázala pražany přehrát 12:3. Za zmínku také stojí výkon Aleca Lemmnona který v 9 směně zaznamenal 3 SO.

EAGLES PRAHA, 14.4 - Sobotní duel se přenesl do Prahy a nesl se v duchu českých nadhazovačů. V české Extralize je zavedeno pravidlo, že 2. a 4. zápas serie musí házet rize čeští nadhazovači, z důvodu rozvoje mladých talentů. Domácí Eagles vsadili na bývalého reprezentanta a zkušeného českého nadhazovače Tomáše Duffka. Sokol Hluboké na kopec postavil mladého Petra Vojtu. Domácí Eagles se rychle oklepali z vysoké prohry a na hlubockou obranu vyvíjeli tlak od začátku zápasu a první body pražané dali již ve 2. směně. Další body přidali hned ve 3. a 4. směně, kdy hluboká kombinací met zdarma a chyb v poli “darovala” Eagles vedení 7:0. Hlubockým pálkařům se dlouho nedařilo najít recept na domácího Tomáše Duffka, až na začátku 6. směny kombinace Zhupanin a Fitzsimmon dokázala skorovat první a jediný bod v zápasu. Hřebíček do rakve přidal Marek Slabý, který svým dvoumetovým odpalem na plné mety stáhl hned 3 body a spečetil tak výhru Eagles 11:1.

Sokol Hluboká si tak z víkendu odnesl shodné skore 1:1. Další víkend čeká Sokol těžký soupeř, obhájce titulu Draci Brno.

Menu