Druhý víkend extraligy

Druhý víkend extraligy
22 dub

Chladnou víkendovou sérii začali hlubočtí sokoli zápasem v Brně, ve kterém se na nadhazovací kopec proti sobě postavili hlubocký Austin Hassani a za Draky Jose Medina, bývalý hráč se zkušenostmi z nejvyšší soutěže MLB. Zápas byl až do 6. směny velice vyrovnaný, když hlubocká obrana povolila Drakům pouze jeden doběh po chybě ve vnitřním poli.  Zvrat nastal až v dohrávce 6. směny, kdy na další chybu a následný odpal dokázali Draci stáhnou další dva body. Hřebíček do rakve přidali domácí v dohrávce 8. směn, kdy po dvou metách zdarma skórovali ještě dvakrát. I přes zkušený nadhoz Draků se Hluboká dokázala dostávat na mety, avšak k jejich smůle, nedokázala skórovat a z Brna si odvezla prohru 0:5.

Sobotní zápas na Hluboké začal za neustálého deště a chladného počasí. Na nadhazovacím kopci proti sobě stáli hlubocký Viktor Sedláček a hostují reprezentační nadhazovač Filip Čapka. Sedláček se na nadhazovacím kopci trápil a toho dokázali Draci využít a v první směně skórovali hned 6x i díky homerunu Alexe Monsalveho, zahraniční posile draků. Hlubocký útok dokázal i přes těžký start odpovědět třemi body v 1. a 2. směně a korigovali tak skóre na 3:6.

To už byl na nadhazovacím kopci Vojtěch Vlach, který dokázal dračí pálku zbrzdit a z kopce odcházel po 5ti odházených směnách. Bohužel ani Vlacha nedokázala obrana podržet, a tak odcházel za stavu 6:11. Draci dokázali ještě 3x skorovat a konečný výsledek tak byl 6:14.

“ V porovnání s pátečním zápasem se nám zvedla pálka, bohužel jsme od začátku tahali za kratší konec. Sezóna bude ještě dlouhá a nesmíme se teď zhroutit, ale musíme pracovat na tom, co nám v tuhle chvíli nejde.” řekl po zápase reprezentační první metař a trenér Martin Mužík

 

Menu