1. Turnaj žákyň

1. Turnaj žákyň
23 dub

20.-21.4 čekal Sokolíky letošní první let s na perutích, které celou zimu pilně trénovali.

V deštivém a chladném Kladně nás čekaly čtyři týmy soupeřů abychom si s nimi poměřili v tom, kdo za zimu nejvíc zamakal.

Hned první zápas jsme nastoupili proti známým a oblíbeným Storms Řepy. Bohužel se projevilo že jsme do prvního zápasu šli proti týmu, co se již rozehrál v předchozím zápase.
V průběhu zápasu jsme ladili optimální sestavu a ani pálka se nám nedařila (což bylo bohužel projevem po celý víkend). Zápas jsme tedy prohráli 4:8.
Nicméně poučeni z předchozích nezdarů jsme upravili jak line-up, tak rozložení obrany a v druhém zápase jsme nepustili Joudrs B k jedinému bodu a zvítězili po agresivním base runningu 8:0
První den jsme tedy ukončili na 3 místě za dvěma neporaženými týmy Storms a Tempo.

Neděle začala zápasem proti jednoznačnému favoritovi Tempo Praha. Zde již úřadovala naše, tou dobou již v Kladně pověstná, osa a do dohrávky poslední směny jsme nastupovali ve vedení 2:4.
Nebyl čas na experimenty, a proto oproti původnímu plánu do dohrávky šla nejsilnější možná sestava obrany. Pálkařky Tempa nechápavě odcházely s kroucením hlavou z domácí mety a náš nadhoz tak do zápisu namaloval pověstného sněhuláka (vyřešil tlak Tempa třemi rychlými Strike outy)

Tou dobou už nás v areálu zastavovali různí kolegové ze Softu a ptali se jak to děláme, že máme tak skvělý nadhoz.
Jako příklad snad jedna hláška od rozhodčího za domácí metou „Ježišmarja ta to tam sype rychle!“

Ano, ukázalo se, že náš tým se může opřít na čtyři nadhazovačky, kde každá jedna z nich je schopná házet na úrovni čísla 1 či 2 v týmech soupeřů.
Dvě z nich dokonce hážou rychlostí, kterou na počátku sezóny soupeřovi pálkaři jen výjimečně kontaktují, a když ano tak většinou ne úplně čistým odpalem který obrana zahraje na out.

Poslední zápas základní části tedy rozhodoval o tom, zda nás čeká finále. Utkání s domácími Miners Kladno, ve kterém mají naše děvčata po Little League kamarádky, jsme měli celo dobu pod kontrolou, a kromě dvou nejlepších pálkařek soupeře nepustili na mety. Výsledek byl tedy vítězný 3:6 pro SOKOL.
Tímto jsme za odměnu mohli čekat až na poslední zápas dne a šli do finále z celkové první pozice v základní části.
Čekalo nás opět Tempo, dlouhá pauza, nervozita, a konzumovaná „strava šampiónů“ (čti hranolky s tatarkou) se projevili na nástupu do zápasu.
První směna se v obraně moc nevydařila a museli jsme tedy dotahovat. Jako domácí jsme měli výhodu dohrávky zápasu a po urputné obraně která opět finišovala ve famózním staccatu nadhozu – poslední půl směna byla vyřešena na 14 nadhozů, přičemž první dva pálkaři na 6 nadhozů a třetí po pěti faul ballech za stavu dva strike nakonec prohrál svůj boj a zapsal si Ks. Nezbývalo než na pálce udělat alespoň bod a vynutit si Tie Break. Bohužel se zadařilo i nadhazovačce Tempa a dva outy na první metě zakončené stike outem stanovili konečný výsledek finále na 3:4 pro Tempo.

Není ale nad čím tesknit, víme na čem musíme zamakat a v čem si musíme udržet dominanci.
Další křest ohněm nás čeká doma 4.-5.5.
Přijďte fandit! Desátý hráč do pole se nám bude hodit.

Velké díky patří rodičům za podporu na místě (naše výprava měla 21 členů!), pomáhajícím trenérům Vládovi Salabovi, Zbynkovi Krosovi, Alče Lískovcové

David Lískovec

Menu