Kategorie U15 má nového trenéra

Kategorie U15 má nového trenéra
09 lis

 

Vojto, stal ses novým hlavním trenérem nejstarší mládežnické kategorie U15, jak vnímáš tuhle příležitost?

Trénovat kategorii U15 je pro mě velká výzva a současně zodpovědnost. Musím poděkovat vedení klubu za projevenou důvěru. Baseball hraju 10 let, jsem hráčem A týmu Hluboká, hráčem Kotlářky Praha a hráčem baseballové akademie, všude jako nadhazovač. Jsem rád, že nasbírané zkušenosti můžu předávat dál. 

Jaký máš s hráči program na zimu?

V první polovině zimní přípravy se zaměříme na zvýšení fyzické kondice hráčů, zlepšení atletické zdatnosti a posilování. Postupně zařadíme trénování nadhozu, pálky a polařských dovedností. Velký důraz bude kladen na nadhoz a pálku. Nesmíme zapomenout ani na mentální dovednosti a vnímání hry. Správný base-running je základem kvalitního týmu.

V čem vidíš největší sílu a naopak slabinu týmu?

Pokud se ptáš na slabiny, největší problém vidím v nedostatečném počtu nadhazovačů. Základem dobrého týmu jsou dobří nadhazovači. Silnou stránkou našeho týmu je velká chuť trénovat a něco dokázat. Věřím, že se nám to společně podaří.

Jsi jeden z nejmladších trenérů, budeš mít k sobě nějaké posily na trénovaní?

Ano, trénovavání včetně přípravy a organizace výjezdů na zápasy a turnaje mi pomáhají 2 asistenti. Pomoc mi nabídli i hráči našeho A týmu. Rád bych využil jejich zkušeností, které mají na konkrétních pozicích (spojka spojce, 1. meta 1. metě, zadní pole zadnímu poli atd.). Předběžně jsem domluven na spolupráci a předávání zkušeností s hráči, kteří prošli reprezentací v národním týmu. 

Jaký máte cíl v sezoně 2019 a jakých soutěží a turnajů se chcete zúčastnit?

Pokud chceme být úspěšný tým, naše cíle musí být vždy ty nejvyšší. Jsem přesvědčen, že s tímto týmem je dosažení dobrých výsledků reálné. V ČBP i na Mistrovství republiky bych chtěl hrát nejhůře v semifinále. 
V plánu máme 4 soustředění, zimní běžky, jarní kola, v létě tradiční kemp na Hluboké a jedno letní soustředění v zahraničí.

Menu