Kadetky SOKOL přivezly z Prahy stříbro

Kadetky SOKOL přivezly z Prahy stříbro
02 kvě

Pražští Joudrs hostili letošní první turnaj ligy kadetek divize jih.
Na turnaj se vydal i tým Kadetek SOKOL Hluboká, původní nezvykle obsáhlý roster 12 hráčů sliboval luxus střídání hráčů ve hře.
Pátek před turnajem se ale vše dostalo zpět „do normálu“, nemoci a jiná omezení zredukovali soupisku natolik, že bylo nutné povolat narychlo pomoc nejen z již zaběhlých U13 base ale také z řad starších ročníků žákyň.
Svou premiéru si tedy v týmu odehrály Babu Hajdíková, Vikča Rausová a Katka Lískovcová. A byly týmu velmi platné!
Tým však po dalším onemocnění na sobotu muset vyrazit na turnaj v počtu pouze devíti hráčů, s tím že poslední zápas bude muset odehrát v osmi, jelikož U13 tou dobou již také budou hrát svůj zápas.

Turnaj začal jihočeským derby se Žraloky Ledenice. Vzhledem ke zranění hlavní nadhazovačky žraloků již v první směně se zápas odehrál plně pod kontrolou SOKOL a skončil vítězstvím 7:2.
Tři ze sedmi bodů dokonce zajistily právě novicky žákyně.

Druhý zápas dne proti Tempu Praha už byl napínavější a po velkém finiši našich hráček skončil také vítězstvím 9:7. V zápase rozhodl agresivní base running a výborně postavený pálkařský line-up.

Do druhého dne čekal SOKOL do té doby neporažený tým turnaje, domácí Joudrs. Sebevědomí soupeře bylo jasně vidět. V počátku zápasu také udával tempo, postupně však pálkaři soupeře ztráceli jistotu a SOKOL této nabídnuté šance využil k dorovnání skóre na 6:5 ve prospěch domácích před nástupem do poslední směny. V začátku poslední směny se podařilo dostat běžce na metu a odpalem do zadního pole docílit vyrovnání a obsazení druhé mety zároveň. Hra nervů o správný okamžik k ukradení třetí mety skončila bohužel zraněním běžce po nešťastném došlapu do díry na hřišti a její cestou na chirurgii nedaleké nemocnice.
Nicméně střídajícího běžce se podařilo dalším hitem dostat domů a stav se obrátil na 6:7. Joudrs měly výhodu dohrávky na oslabenou obranu v osmi hráčích. Přemíra snahy na pálce ale směřovala pouze ke třem autům bez doběhu a SOKOL tak jako jediný v základní části zůstal neporažen.

Do finále proti opět Joudrs již zbylo pouze 7 hráček, hrálo se tedy jen s jedním zadopolařem.
I tak byla hra dlouho vyrovnaná a ve 4. směně vedly hráčky Joudrs 4:5. Nicméně pak se po sérii povedených odpalů do zadního pole dostal soupeř zaslouženě do vedení a zápas skončil 5:13 pro domácí.

Není důvod smutnit, díky týmovému duchu, výpomoci mladších a také již zkušené opory Honzy Notovného zanechal tým SOKOL nesmazatelnou stopu a odjížděl po právu se zvednutým kšiltem.
Více foto ZDE

Dík patří trenérům Aleši Trunečkovi a Honzovi Ziegelbauerovi že to přes věčné boje o počet hráček nevzdávají a vedou tým tím správným směrem.

David Lískovec

Menu