Bronz z domácího turnaje žákyň

Bronz z domácího turnaje žákyň
06 kvě

O víkendu hostil SOKOL druhé kolo ligy žákyň divize západ. Na našem hřišti jsme uvítali již známe soupeře Miners Kladno, Joudrs, Storms Řepy a Tempo Praha.Pro nás nový tým z Lobkovice bohužel ani na toto kolo nedokázal postavit tým, tak snad se stkáme příště na jejich domácím hřišti.

Los určil jako prvního soupeře opět Storms, věřili jsme si že tentokrát našeho oblíbeného soupeře překonáme. Zápas se nakonec odehrál plně v režiji obou os. Oba týmy nasadily kvalitní nadhazovačky, o výsledku tedy nakonec rozhodlo jen to, která obrana se nenachá uspat nečinností a dokáže zahrát rutinní aut po sporadickém odpalu.
Zde se bohužel již v prvním zápase projevila slabina našeho týmu. Nezkušenost spojená s motivací ukázat se před domácím publikem vedla po celý turnaj k příliš mnoha nezahraným rutinním autům. První zápas skončil tedy výsledkem 4:2 pro Storms.

V druhém západe nás čekal tým Joudrs který přijel na Hlubokou s ambicemi vybojovat lepší umístění než v Kladně. Celý zápas probíhal velice vyrovnaně, minutu před vypršením základní hrací doby vedly Joudrs 5:4, v poslední směně se však druhá polovina line-upu vybičovala k obrovskému tlaku a SOKOL dokázal vyvolat naprostou paniku v obraně soupeře a otočit tak skóre na konečných 6:8 ve svůj prospěch.

Do druhé dne bylo jasné, že opět bude rozhodující zda se podaří porazit bezchybné Tempo Praha. Do zápasu jsme vrhli to nejlepší co bylo možné postavit. Opět to byl velkolepý souboj obou os. V zápisu se kupili Ks a Kc, bohužel i v tomto zápase rozhodovali nazahrané rutinní outy po nepovedených odpalech na rychlý nadhoz, dva ze 4 doběhů soupeře byly na nechycený příhoz na krádež mety s míčem až u plotu. Podobné chyby nemůže dělat tým který pomýšlí na finále. Výhodu dohrávky jsme nedokázali zužitkovat a soupeř si po zásluze odnesl vítězství 3:4.
Vzhledem k vývoji dalších zápasů bylo tedy brzy jasné že v „kolečku“ budeme tahat za kratší konec provazu a čeká nás „double header“ s Miners Kladno.
Nejprve poslední zápas základní části a hned poté se stejným soupeřem souboj o bronzovou příčku. Poslední zápas základní části rozhodoval pouze o tom kdo nastoupí jako domácí tým do zápasu o 3. místo, rozhodli jsme se toršku pošetřit již dosti zdecimovaný tým a zvolili méně agresivní strategii hry.
Zápas tedy „namlsal“ Miners jednoznačnou výhrou 2:10.
Po přestávce způsobené bouřkou a silným deštěm se opět ukázalo jak kvalitní hřiště jsme si za pomoci rodičů postavili. Na vysušení dvou louží u domácí mety nám stačilo 10min a týmy mohly nastoupit do souboje o medaili.
Jaké bylo překvapení soupeře když jejich pálkaři odcházeli s Ks a Kc po bravurním výkonu naší nadhazovačky Elišky Drmotové která nakonec odházela svůj první „complete game“ o 5. směnách v kariéře. V této kategorii se jedná o velice zřídký jev.
Riskatní strategie se vyplatila a po úspěšném ubránění náskoku v dohrávce poslední směny si po výsledku 2:3 ve prospěch SOKOL Hluboká naši hráči zaslouženě odnesli odměnu za třetí místo a zůstávají na aktuálním druhém místě tabulky.
Tento post je prozatím slibný postupový na Prague International Softball Cup (obdoba Supercupu jaký pořádá Hluboká pro U10 Baseball), kam postoupí první dva týmy po jarní části sezóny. Nezbývá tedy než ve třetím turnaji zabojovat aby děvčata mohla okusit tu skvělou atmosféru mezinárodního happeningu podobného formátu.

Vítězem turnaje se staly hráčky Tempo Praha, které ve finále porazily Storms Řepy. V zápisu z turnaje se oběvili pochvalné poznámky na výborně připravený turnaj a i během setkávání se s trenéry nám dávali najevo jejich obdiv jak se náš areál opět posunul dál.

Chtěl bych poděkovat spolutrenérům, rodičům kteří nám pomohli turnaj zorganizovat, zapisovat, také rozhodcovat. Obrovský kus práce odvedly Lucka Ziegelbauerová a Adélka Trunečková které se vzorně staraly o hřiště za každého počasí. Organizačně pak celý turnaj bravurně zastřešil Aleš Truneček.

více FOTO od alesfoti.cz

David Lískovec

Menu