Zlaté žákyně

Zlaté žákyně
28 kvě

Třetí letošní turnaj zavedl tým žákyň na zatím neznámé hřiště soupeře Softball Lobkovice.
Tým Lobkovic je sice v naší divizi, nicméně se neúčastnil prvních dvou turnajů kvůli nedostatku hráčů.

Turnaj v Lobkovicích byl pro náš tým klíčový. Družstva na prvních dvou příčkách divize po třetím kole totiž získávají nominaci na PISC = Prague International Softball Cup (jedná se o Softballovou obdobu u nás známého SuperCupu) kde se utkají s týmy superligy a zahraničními týmy.

Motivace byla tedy jasně daná, musíme se umístit nad týmem Storms Praha, který nám po druhém kole šlape z třetí příčky na paty!

Rozpis nám (letos již potřetí) přidělil Storms hned jako prvního soupeře v základní části, takže opět „z nuly na sto“.
Strategie je jasně danná, Storms musíme porazit! Do zápasu jsme tedy vrchly to nejsilnější co máme k dispozici.
Oslabení týmu dlouhodobými zraněními a nemocností se nám podařilo alespoň částečně kompenzovat výpomocí Jonáše Hanzala, a tato strategie se vyplatila.

Celým turnajem opět dominovala naše silná osa. Hned první zápas byl nelítostným bojem nadhazovaček. Strike outy střídaly outy po nepodařených odpalech za metou nebo fly outy.
Kdo si pamatuje předchozí sezóny, kde vítězem byl tým který jako první dokázal dát tři outy dříve než inkasoval šest doběhů, ten žasne jak se všechny týmy za ty roky herně posunuly.

Soupeř vsadil vše na jednu kartu a nechal nejsilnější nadhazovačku házet všech 5 směn. My jsme si díky pilné práci Katky Lískovcové a Adri Salabové na ose a poctivému přístupu na pálce dokázali vybudovat náskok 4:1 který nám dovolil střídat na poslední směnu nadhoz.
„Na prkno“ se postavila Eliška Drmotová, soupeřovo očekávání že se nyní strhne série odpalů bylo od počátku marné.
Máme stabilně kvalitní nadhazovačky a tak i přes velký tlak Storms nedokázali zápas vyrovnat. Výsledek po velkém boji tedy 4:3 ve prospěch SOKOL

Druhý sobotní zápas byl prvním setkáním s týmem Lobkovic. Soupeř byl bohužel oslaben velkou absencí a nastoupil do turnaje s náhradníky kteří znamenali hru mimo pořadí. V tomto zápase jsme plně kontrolovali vývoj a vyhráli ho 3:14.

Na základě sobotních výsledků nás tedy v neděli čekalo semifinále proti Miners Kladno. Opět bylo záhodno tento zápas vyhrát, neb druhé semifinále hrál Storms proti Tempu a museli jsme tedy počítat také s variantou že Storm postoupí do finále. Nebylo tedy co řešit a opět vybičovat tým k exceletnímu výkonu.

I v tomto zápase jsme se mohli opřít o osu a naprosto dominantním výkonem v obraně, kde se ani první čtyři pálkařky line upu soupeře nedokázali prosadit a odcházely jedna po druhé s Ks/Kc popř outech po nevydařeném odpalu do dugoutu. Naše pálka se naopak ukázala v nejlepším světle a na score boardu svítil po třech směnách stav 10:0.Konečný stav po páté půlsměně se tedy zastavil na 10:2 pro SOKOL.

V dlouhé pauze čekání na finále se odehrálo také druhé semifinále kde Storms smolně prohráli po otočení výsledku Tempem v dohrávce zápasu.
Tím bylo tedy již jasně dáno že, bez ohledu na výsledek finále, budeme hrát 22-25.8 PISC.

Finále proti doposud dominantnímu Tempu (2x 1. místo) po dlouhé pauze bylo ve znamení pomálého rozjezdu a vypjatých emocí i uvnitř týmu. Naštěstí se dařilo nepouštět soupeře na mety a získat si čas na rozběhnutí namazaného stroje. Poctivý přístup k pálce začátku line upu společně s agresivním baserunningem (i za cenu chycených krádeží) se postupně začal vyplácet a podařilo se získat drobný náskok. Stejně jako první zápas i finále bylo hlavně o souboji osy a tom která obrana se nechá uspat strikeouty a nedokáže pak zareagovat na ojedinělý odpal. Zde jsme měli definitivně navrch a odpaly do zadního pole dokázali postupně vytáhnout výsledek až na konečných 3:1 pro SOKOL.
V tomto finále Katka Lískovcová získala svůj první complete game poté co odházela všech pět směn s pouze jedním doběhem (za celý turnaj pak za 12 odházených směn pouze dva doběhy)! Druhým číslem co určitě stojí za zmínku je pálkařský průměr Adri Salabové která z 11 nástupů dosáhla AVG 0,9.

Celý tým se svou poctivou prací zasloužil o první letošní zlato a zatím tedy neodjel nikdy bez medaile, skvělý výkon.

Nyní nás čeká turnajová pauza do konce prázdnin, kterou někteří hráči vyplní softballovými kempy či reprezentací klubu na prémiových turnajích.
V létě nebudeme určitě zahálet, jelikož nechceme SOKOL udělat ostudu na PISC.

Děkuji všem rodičům kteří nám pomohli s dopravou, Jonáši Hanzalovi za posílení týmu a také trenérskému týmu Zbyněk Kros, Alča Lískovcová.
Více fotek (díky Aleši Rejnartovi) ZDE

David Lískovec

Menu