Výběry do reprezentace softballu

Výběry do reprezentace softballu
27 lis

Hlubocké softballistky Karolína Dvořáková a Veronika Fuková se zúčastnily výběrů do reprezentace a Little league. Oběma se skvěle dařilo a postoupily do dalšího kola v obou kategoriích.

Kájo, jak ve zkratce probýhaly výběry?

Tak první den nás rozdělili do skupin podle pozic, co hrajeme. Byl pro nás připravený dopolední a odpolední program, který obsahoval zkoušky softballových a fyzických dovedností jednotlivých hráček. Trénéři nás natáčeli a měřili nám rychlost švihu, dále pak sílu stisku, rychlost jak na nadhozu, tak příhozu v poli a spoustu dalších věcí. Druhý den byl pak zaměřen už jen a pouze na fyzičku a kondici. Na výběrech Little League jsme podstoupily dovednostní zkoušky (podobné jako na reprezentaci), podle kterých nás pak rozdělili do třech týmů. Všechny týmy poté hrály proti sobě a trenéři pozorovali jednotlivé hráčky. 


Vaše první výběry do reprezentace, jaké z toho máte pocity?

Kája:
I když jsem neměla dobrý pocit z fyzických testů, tak přesto jsem s výběry spokojena.

Verča: Z výběrů mám dobrý pocit. Myslím, že jsem předvedla všechno, co umím. Na začátku jsem se sice bála, protože jsem nevěděla, co mě čeká, ale brzy jsem pochopila, že to neví nikdo, a to mě trochu uklidnilo. 


Jaká byla konkurence ostatních? Bylo něco, v čem jste zaostávaly?

Kája: Konkurence byla velká, ale určitě v čem zaostáváme je fyzička, kterou chci přes zimu zlepšit.

Verča: Konkurence byla velká. Všechny hráčky, které se výběrů zúčastnily byly opravdu dobré a měly hodně zkušeností. Mou slabinou byl nadhoz, ale jinak si myslím, že jsme na výběry byly dobře připravené a v ničem jsem nezaostávaly.


Postoupily jste do dalšího kola, myslíte, že je šance se dostat na finálovou soupisku?

Kája: Určitě šance je, ale šanci má teď pětadvacet holek, takže musím pořádně zamakat.

Verča: Tak šance rozhodně je. Musíme ale tvrdě trénovat, protože laťka je opravdu vysoko nastavená. Budu se prostě snažit a buď se to podaří, nebo ne.

 

Jaká bude vaše zimní příprava? Bude něčím speciální?

Kája: Určitě ano, každé úterý dojíždíme do Borovan, kde máme speciální přípravu na reprezentaci.

Verča: Mou zimní připravou jsou hlavně softballové tréninky, které máme 2x týdně. Také dojíždím do Borovan na tréninky SCM. A protože SCM je postaveno hlavně na fyzické zdatnosti, chodím běhat a když mám čas, tak chodím do posilovny, nebo posiluji doma. 

 

Verčo,jaká akce by vás čekala, kdybyste se do reprezentace dostaly?

Vrcholnou akcí v létě roku 2019 pro nás bude Mistrovství Evropy kadetek v Záhřebu.

 

Přejeme holkám hodně stěstí v dalším kole.

Menu