MČR a ČBP mládeže

MČR a ČBP mládeže
28 srp

Letos na podzim proběhnou v Hluboké nad Vltavou dvě velké baseballové akce. Již nyní probíhají přípravy na Český baseballový pohár a Mistrovství České republiky 2018. Jaký bude průběh jednotlivých turnajů a co vše se chystá?

Český baseballový pohár

Pro letošní rok se stal hlavním pořadatelem klub Sokol Hluboká. ČBP U8 (mládež) proběhne ve dnech 7. – 9. 9. 2018, a to ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou. Zúčastní se následující týmy:

Baseball Plzeň, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Miners Kladno, z.s., Patriots Liberec, Rytíři Trutnov, SaB Orli Choceň, Tempo Titans Praha a pořádající Sokol Hluboká nad Vltavou.

ČBP probíhá pod záštitou České baseballové asociace (ČBA). Tato soutěž je tradicí již od roku 1993. ČBA se hraje systémem Play-off na jedno vítězství a vítěz se potom stává držitelem titulu „Vítěz Českého baseballového poháru“ po dobu příslušného roku. V loňském roce zvítězil basballový tým Draci Brno, a to ve výsledku 3:2 proti Nuclears Třebíč.

Mistrovství České republiky 2018
MČR proběhne ve dnech 28. - 30. 9. 2018 ve Sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou. Do kvalifikace U9 se přihlásilo rekordních 36 týmů. Podmínky pro účast v kvalifikaci na mistrovství ČR U9 splnilo 38 klubů a tuto možnost hned 36 týmů využilo. Komise se rozhodla pro 4 kvalifikace o 9 týmech. Uskuteční se 15. září v Blansku, Brně, Praze a Jablonci. Z každé kvalifikace postoupí na MČR 4 nejlepší týmy.

Více informací a veškeré aktuality včetně výsledků jednotlivých zápasů a postupujících týmů se dozvíte na: baseball-hluboka.cz, baseball.cz a na facebookových stránkách: Hluboká Baseball a Softball Club.

 

Kontakt:

Hluboká Baseball & Softball Club z. s.
Sportovní 1276
373 41 Hluboká nad Vltavou
David Šťastný, předseda klubu
tel.: +420
723 584 866
email: stastny@hluboka.cz

Menu