Víkendové školení trenérů

Víkendové školení trenérů
18 pro

V sobotu 15. 12. se sešli trenéři Sokola Hluboká v tělocvičně místní základní školy Hluboká, aby prodiskutovali a předali si nové poznatky z celorepublikových školení.

Jako první na programu byla přednáška a následná praktická ukázka cvičení na zdravá záda a pánevní dno od Jitky Moulisové. Trenéři si vyzkoušeli nejen posilovací, ale i balanční cviky, které Jitka provádí s našimi svěřenci. Nutno podotknout, že Jitka cvičí s hlubockými baseballisty už od loňského roku a dětem cvičení očividně prospívá.

Po cvičení s Jitkou si slovo vzal Michal Pirgl, trenér kategorie U9 a dloholetý hráč hlubockého Sokola. Na programu bylo sjednocení házecího programu, který byl odprezentován v Nymburce samotným propagátorem Billem Holmbergem. Michal s Radkem a Ondrou postupně trenérům vysvětlili a názorně ukázali, na co je házecí program zaměřený a jak správně se má provádět. Všichni trenéři si pak mohli samotný házecí program vyzkoušet. To ale nebylo vše. Michal měl pro trenéry připravené i stanoviště na různé házecí drilly. Poté, co si všichni prošli několika stavišti, následoval blok otázek a diskuzí o házecím programu. Všichni trenéři se k programu stavěli pozitivně a rozhodli se jej zařadit do svých tréninkových jednotek. 

Hlubočtí trenéři mají do budoucna v plánu ještě jedno školení, které bude zaměřeno na pálku, nadhoz a catchery, které povede Michal Pirgl a Martin Mužík.

Děkujeme všem trenérům za účast a budeme se těšit na další setkání.

Za Sokol Hluboká sportovní koordinátor Ondra Konvalinka

Menu