Horská klinika

Horská klinika
23 led

Ve dnech 18.1. až 20.1. se uskutečnil již devatenáctý ročník horské baseballové kliniky. Tato horská akce se koná vždy třetí víkend v lednu a má již tak svoje pevné místo v kalendáři. Letos byla ještě okořeněna v návaznosti na Gala večer, který se konal v Ostravě.

Na horské setkání vyrazilo rekordních 9 hlubockých trenérů ve složení: Martin Mužík, Martin Macháček, Zdeněk Hajný, Michal Kubát, Radek Drmota, Michal Pirgl Vojta Vlach, Martin Vlach a Ondra Konvalinka. Klinika se konala v Koutech nad Desnou, takže vzít si sebou zimní výbavu na svah byla povinnost….

Přednášky se rozběhly už v pátek ve 14:30 a pokračovaly v návaznosti až do ranních hodin :O). Hlavním tématem byl házecí program Billa Holmberga a pálkařské drilly od Mike Griffina. Nechybělo samozřejmě rozdání cen za top hráče sezóny a celoživotní přínos baseballu. Každý z trenérů si dovezl domů spoustu poznatků, které zapojí do tréninkového plánu pro své svěřence.

V sobotu odpoledne byl i čas na sportovní vyžití na sjezdovky, běžky či skalpy. Okolní terény k tomu přímo vybízely. Po skončení přednášek se probíral opět baseball a sestavovaly se první termíny turnajů a zápasů. Zima je sice v plné síle, ale zimní příprava se nám už přehoupla do své druhé poloviny.

Za Sokol Hluboká sportovní koordinátor Ondra

Menu