Soustředění širšího týmu reprezentace U 12 a Czech talent

Soustředění širšího týmu reprezentace U 12 a  Czech talent
13 úno

V sobotu 9. února se konala v tenisové hale v  Hrotovicích další akce reprezentace U 12 a k ní připojená již klasická Youth Czech talent. Kromě trenérů realizačního týmu reprezentace U12, byli účastni i hráči české extraligy a zároveň reprezentanti ČR Petr Čech, Radim Chroust, Přemek Chroust a Jakub Hajtmar. 

V širším týmu reprezentace jsou ještě tři hráči z Hluboké a to Michal Cajz, Ondra Hajný a Lukáš Chromý.

Zároveň se akce zúčastnil i nadějný hlubocký hráč U 11 v rámci Youth Czech talent  Daniel Bárta.

Celý program byl velice nabitý baseballem. Rozdělení proběhlo do několika skupin, které se pak střídaly na stanovištích. V malém sále haly byla náročná fyzická zkouška, které vládly zkušené trenérky a fyzioterapeutky.

Trenéři zkušeně vedli hráče na stanovištích buntování, nadhozu, outfielu a klece, kde bylo asi nejvíce živo.

Po obědě hráči v rámci Youth Czech talent odehráli exhibiční utkání formou coatch pitche. Jak jsem mohl sledovat, talentované hráče český baseball určitě má. Dan Bárta byl výborným reprezentantem klubu a předváděl parádní výkony. Byl akcí nadšen a radostí zůstal v Hrotovicích do neděle, kdy hrála hlubocká U11 své první letošní zápasy.

Po ukončení akce pro mladší hráče, byla reprezentační U12 taktéž rozdělena a přešlo se k ostré testovací fázi na hřišti. Skupiny rotovaly mezi klecí a hrou na hřišti, kde probíhala simulace zápasu bez outfieldu, ale již s nadhozem samotných  hráčů. Naši kluci všichni vyzkoušeli nadhoz a hru na metách. Lukáš Chromý si ještě vyzkoušel pozici catchera.

Trenéři dělali pečlivé poznámky a zápisky pro hodnocení hráčů. Tato část byla pro hráče asi nejvíce náročná, protože vlastně poprvé byli ve hře před realizačním týmem U 12.

Celé soustředění bylo časově velice dlouhé a náročné, všichni však měli výbornou náladu a těší se na další dny s baseballem. Další setkání širšího výběru reprezentace U12  je 2 března v nové hale na Tempu od 9.30 h.

 

Za Sokol Hluboká sportovní koordninátor Ondra

Menu