První zápasy U11 v roce 2019 - Hrotovice

První zápasy U11 v roce 2019 - Hrotovice
19 úno

Drobná nervozita na nováčcích byla znát, ale myslím, že poklidnou atmosférou a bez velkého nátlaku si nakonec všichni turnaj užili. Na zadáka nastoupil Honzík Sekyrka a popral se s tímto postem dost statečně. Na nadhozu mu skvěle sekundoval Lukáš Chromý. Kluci spolu dotáhli zápas takřka do poloviny a to se ztrátou pouhého jednoho bodu za pomoci parádní obrany. Obranu zmiňuji záměrně, v první řadě je to samozřejmě důležitá část týmu, která eliminuje chyby nadhazovače a hasí odpaly soupeře, ale na tomto turnaji to byla obrana postavená úplně jinak než bylo zvykem celou minulou sezónu. Jediný, kdo byl na svém postu byl Fíla Lavička. Na nadhozu Lukyho vystřídal Danda Bártů a ukázal, že mu na tomhle postu dost záleží a odházel parádních sedmadvacet míčů. Jako poslední šel na kopec ve své premiéře Fíla Lavička a po prvotní nervozitě, která během chvilky opadla, předvedl, že i on může aspirovat na post nadhazovače. Hroši se v poslední směně utrhli a nadělili nám pět bodů a s bodem z první a čtvrté směny to nakonec pro ně skončilo výhrou 7:0.

Druhý a zároveň poslední zápas v tomto dni se odehrál proti Nuclears Třebíč. Na zadáka si přiklekl Lukáš Chromý a na nadhoz mu šel dělat parťáka Maty Kubát. Jistá a pohotová lapačka Luky v kombinaci s přesným nadhozem Matyho přinesli týmu tři strike-outy. Nuclears se domu dostali do poloviny zápasu stejně jako Hroši jen jednou. Na nadhozu pak Matyho vystřídal Honzík Sekyrka a i on nedal soupeřům nic zadarmo. Po čtyřiceti nadhozech už byla znát únava ruky a tak ho vystřídal na kopci David Růžička. Pro Davida to byla první zkušenost s kopcem. Celý tým se v novém složení popral o každý bod a o každou metu se ctí. Zápas skončil 7:2 pro Nuclears, ale neměli to snadné.

Závěrem se určitě patří poděkovat rodičům za doprovod a podporu jejich ratolestí a hráčům ve složení: Dan Bárta, Filip Lavička, Maty Kubát, Honza Sekyrka, Luky Chromý, Adrian Rego, Šimon Mlýnek, David Růžička, Kuba Frantál a Matyáš Zeman za skvělý nasazení na hřišti. Je potřeba si dát za úkol dvě hlavní věci: 1) hráči už nesmí polevit a musí se jen zlepšovat, protože lehčí už to letos nebude a soupeři nám žádnej zápas nedaj zadarmo. 2) FunClub musí být z tribuny slyšet za jakéhokoli stavu utkání, hráče to povzbuzuje a na střídačce vládne hned lepší nálada 

Fotky od Karla najdete na: https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/666932

Mějte se krásně a uvidíme se ještě jednou v Hrotovicí 24.3. a pak už tradáááá na trávu 

Za realizační tým Michal Kub

Menu