Martin Marek

Martin Marek

Hlavní trenér kategorie Muži A
+420 774 151 704
Trenéři

Trenérské vzdělání
2. třída + Instruktor

Největší dosavadní úspěch 
Jako hráč beru za největší úspěch postoupení s Hlubokou do extraligy a její hraní v roce 2004.
Jako trenér beru za úspěch konkurence schopnost týmu Hluboká i proti extraligovým celkům například v nadstavbách. Mnohokrát nás drží zpět pouze zahraniční posily „nadhazovači“ těchto týmů a vyšší tlak na naše nadhazovače, kteří házejí více met zdarma. Bylo by myslím zajímavé hrát nadstavbu bez cizinců, aby se prověřila opravdová síla týmu namísto schopnosti nákupu hráčů (řečeno s úsměvem).

Ambice s týmem do budoucna 
S týmem mužů bych rád příští rok bojoval o extraligu, aby se změnil postoj klubu ale i přístup mladších hráč, rodičů ale i soupeřů. Jde o to, že máme velký odliv lepších hráčů okolo patnáctého roku do jiných týmů, kteří mají reprezentační ambice a není pak možné pro Hlubokou postupovat výš. Pokud ale nebude extraliga, tyto hráče jednoduše neudržíme. To znamená, že všem musíme dokázat, že na extraligu dosáhneme a nastartovat novou éru.                                     

Hráčská kariéra
Hraju od roku 1995 s několika letou pauzou, až do současnosti je-li to potřeba. Převážně jsem nastupoval v infieldu jako 2B,3B nebo nadhoz. Mojí silnější stránkou byla asi hra v obraně oproti pálení, kde jsem byl často pod hranicí BA 0.300.

Jak jsi se dostal dostal k baseballu?
Baseball mě zaujal už na základní škole v roce 1991 při hodinách tělocviku. Ale na Hlubokou jsem se dostal až v roce 1995 kdy mi spolužák oznámil, že před nedávnem vznikl klub a on v něm hraje. Po vyzkoušení pár tréninků už nebyla cesta zpět                            

 

Menu